Nowości technologiczne!

Badanie u trychologa

Każda kobieta chce mieć piękne i gęste włosy, które będą jej wizytówką. Jednak nie każda jest takimi obdarzona przez naturę. Na szczęście stan włosów można poprawić o ile nie występują jakieś problemy zdrowotne odpowiadające za ich stan. 

Na czym polegają badania trychologiczne? 

badanie trychologiczneKobiety bacznie obserwują swoje ciało i są w stanie wcześnie dostrzec problemy związane z włosami, skórą, czy paznokciami. Za ich stan w dużej mierze odpowiada nasza dieta, ale także stres, leki, czy genetyczne uwarunkowania wpływają na ich wygląd. W sezonie jesiennym, wiele osób obserwuje u siebie wzmożone wypadanie włosów, które wcale nie oznacza problemu. Jednak kiedy taki stan się utrzymuje dłużej niż kilka miesięcy, to jest to sygnał ostrzegawczy. Jeżeli zmiana diety i sposobu pielęgnacji nie pomaga, to konieczne będzie badanie trychologiczne wykonane przez specjalistę. Za wygląd kosmków w dużej mierze odpowiada stan skóry głowy, która jest obiektem badań w gabinecie trychologicznym. Lekarz ma do dyspozycji specjalną kamerę z funkcją wielokrotnego powiększenia, dzięki czemu może się z bliska przyjrzeć skórze głowy. Istnieje wiele przyczyn nadmiernego wypadania włosów,  którym do lekarza udają się pacjenci, dlatego postawienie właściwej diagnozy wymaga przeprowadzenia odpowiednich badań. W razie konieczności, trycholog zleca wykonanie dodatkowych badań z krwi, w celu potwierdzenie poziomu kluczowych dla włosów pierwiastków. Samo badanie w gabinecie nie jest bezbolesne, ani inwazyjne. 

W całej Polsce działa kilkaset gabinetów trcyhologicznych, które często są połączone z salonami fryzjerskimi, aby móc świadczyć kompleksowe usługi w jednym miejscu. Badanie włosów wraz z diagnozą jest jednorazowo płatne w wysokości około stu pięćdziesięciu złotych.