Nowości technologiczne!

Czy można sprzedać domenę?

Zarezerwowanie ciekawego adresu internetowego może być dobrym sposobem na podjęcie działalności, szczególnie jeżeli uda nam się trafić. Jest to bardzo oportunistyczne, jednak niektóre domeny zostały wykupione za naprawdę duże pieniądze, a więc nie powinno nikogo dziwić, że wiele osób rejestruje dziwne nazwy, licząc, że kiedyś powstaną gry lub filmy z takimi tytułami.

Co zrobić z niepotrzebną domeną internetową?

sprzedaż domeny wwwZnalezienie nowej i oryginalnej nazwy domeny nie jest łatwe. Zamykając firmę lub likwidując sklep, mamy już domenę, która ma wypracowaną pewną pozycję. W takiej sytuacji, zamiast całkowicie z tego rezygnować, szczególnie, jeżeli prowadziliśmy sklep przez wiele lat i pozycjonowaliśmy go, najlepiej będzie taką domenę odsprzedać. Pozwoli nam to wykorzystać wypracowaną przez lata pozycję w wyszukiwarce internetowej, aby zarobić chociaż trochę na zwrot poniesionych kosztów. Osoba, która kupi od nas taką witrynę, może całkowicie ją zmienić lub zawiesić na długi okres czasu, ale po pewnym czasie powróci, budując już nową markę, ale korzystając z efektów naszej pracy z poprzednich lat. To praktyczny sposób na to, aby ułatwić sobie tworzenie witryny internetowej o dobrej pozycji, której zbudowanie często może trwać lata i być niezwykle kosztowne. Każda sprzedaż domeny WWW powinna być odpowiednio udokumentowana. Zajmowanie się takimi kwestiami powinno być zajęciem dla naszych księgowych.

Sprzedając domenę, pozbywamy się praw do niej, przekazujemy też dostęp do serwera, który ją obsługuje. Takie rozwiązania są bardzo powszechne, gdyż codziennie otwierają się i zamykają nowe sklepy internetowe, a liczba adresów, które są dostępne, kurczy się z dnia na dzień. Mając zarejestrowaną ciekawą domenę, możemy odsprzedać ją z dużym zyskiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *