Nowości technologiczne!

Dobry notariusz z Bydgoszczy

Z pewnością większość osób wie lub słyszała, czym zajmuje się notariusz. Jednak nie korzysta się z jego pomocy codziennie. Jest to osoba, która odpowiada za prawidłowy przebieg wielu czynności prawnych. Ten zawód jest bardzo ceniony, a osoba pracująca na takim stanowisku musi mieć wręcz nieposzlakowaną opinię w swoim otoczeniu.

Kiedy trzeba skorzystać z pomocy notariusza?

notariusz z BydgoszczySą w życiu takie sytuacje, które wręcz zmuszają nas do odwiedzenia konkretnego specjalisty. Z pewnością każdy, kto miał okazję kupować lub sprzedawać mieszkanie, dom, czy nawet działkę podpisywał tak zwany akt notarialny. Jest to urzędowy dokument potwierdzający zakup danej rzeczy. Bardzo często także darowizna musi zostać przekazana w obecności notariusza, aby nie można jej było później w żaden sposób podważyć. Zdarzają się przecież w życiu sytuacje, że ktoś z rodziny przekazuje nam jakąś nieruchomość, a po kilku latach chce się z tego wycofać. Dokument notarialny jest dla nas zabezpieczeniem, ponieważ nie można go podważyć. Notariusz z Bydgoszczy odpowiada także za sporządzanie intercyzy, czyli rozdzielności majątkowej. Można to zrobić przed ślubem lub po nim. Konieczna jest obecność obojga zainteresowanych osób. Nigdy nie można spisać intercyzy w obecności tylko jednego z partnerów. Na takim akcie notarialnym należy się oczywiście podpisać, a sam notariusz jest również świadkiem. Z jego pomocy korzystają także coraz częściej osoby, które chciałby spisać swoją ostatnią wolę, czyli testament. Trzeba to zrobić własnoręcznie, a notariusz jedynie stawia odpowiednią pieczęć i poświadcza ten fakt. Testament zostaje w jego kancelarii aż do końca naszych dni. Zostaje odczytany w obecności osób do niego uprawnionych.

Warto wiedzieć, że w niektórych sytuacjach trzeba udać się do notariusza. Sporządzane przez niego pisma mają charakter dokumentów urzędowych i nikt nie może ich podważyć. Dzięki nim możemy się odpowiednio zabezpieczyć i nie zostać przez nikogo oszukanym. Notariusz jest osobą zaufania publicznego, więc nie musimy się obawiać wizyt w jego kancelarii.