Nowości technologiczne!

Energooszczędne zabezpieczenie domu

Budując dom, nie wystarczy zaprojektować jego bryłę i rozkład wewnątrz. Współczesny dom, to przemyślana koncepcja technologiczna, gwarantująca energooszczędność i komfort użytkowania. Dlatego każdy fragment inteligentnego domu musi odpowiadać wysokim wymaganiom, określonym normami.

Właściwy dobór drzwi zewnętrznych

energooszczędne drzwi zewnętrzne drewnianeJednym z newralgicznych punktów domu są drzwi zewnętrzne. To nie tylko wejście i wyjście z domu. Ich dodatkowe funkcje to, uniemożliwienie wtargnięcia do domu osobom niepożądanym oraz zabezpieczenie przed ulatnianiem się ciepłego powietrza. Te wymogi znakomicie spełniają energooszczędne drzwi zewnętrzne drewniane. Drzwi te mają bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, czym charakteryzuje się samo drewno, dodatkowo wypełnione ocieplaczami, pomiędzy ściankami. Ocieplaczami są również wypełnione ościeżnice i próg. Ulatnianie się ciepła przez takie drzwi, jest rzeczywiście minimalne. Wewnątrz drzwi znajdują się metalowe zabezpieczenia antywłamaniowe, również solidne zamki są wyposażone w blokady. Okleina drzwi jest najczęściej dębowa lub sosnowa. Drzwi zewnętrzne mogą być pełne, lub przeszklone czterema warstwami, czteromilimetrowego szkła. Są to drzwi nie tylko eleganckie, solidne, dające poczucie bezpieczeństwa, ale również bardzo energooszczędne. Nie ma żadnego problemu z włączeniem drzwi do ogólnego systemu inteligentnego domu. Drzwi są ciężkie, masywne, co nie pozwala beztrosko otwierać je na całą szerokość, powodując niekontrolowane ujście ciepłego powietrza z wnętrza.

Również ze względów estetyczno-psychologicznych warto mieć drewniane drzwi zewnętrzne. Drewno ociepla, zaprasza, świadczy o gościnności gospodarzy bardziej niż drzwi metalowe. To nie są drobne nic nie znaczące detale. One budują atmosferę domu, w którym będzie się mieszkać.