Nowości technologiczne!

Jak szybko nauczyć się języka francuskiego?

Przy obecnym wzroście technologicznym, opanowanie jednego języka nie stanowi już większego problemu. Teraz nie tylko pomocna, ale również modna staje się znajomość dwóch, a nawet trzech języków. Jakie są więc metody, aby nauczyć się szybko i skutecznie języka obcego?

Najnowsze metody nauki języków obcych

francuski we francjiOd wielu już lat, mamy do czynienia z różnymi metodami nauki języków obcych. Niektóre są skuteczne, a niektóre mniej skuteczne. Natomiast statystycznie uznano, że aby przyswoić obcy język, wymagane jest minimum dwa lata. Każda więc metoda jest skuteczna, tylko potrzebuje systematyczności. Czy istnieje możliwość przyśpieszenia tego czasu? W moim przypadku, zadziałała metoda, która nie jest obca studentom, a teraz jest dostępna również dla osób starszych. W związku ze zmianą pracy, musiałem opanować dodatkowy język, jakim był język francuski. Próbowałem kilka metod, jednak postępy nie były dla mnie zadowalające. Chciałem rozmawiać w tym języku szybko i bez barier psychologicznych. W końcu zdecydowałem, że opanuję język francuski we francji. Postanowiłem wykorzystać urlop i wykupić tzw. obóz językowy, który miał w sposób naturalny i szybki pozwolić mi przyswoić ten język, w stopniu przynajmniej komunikatywnym. Nie podejrzewałem, że takie rozwiązanie przyniesie tak niesamowite efekty. Obóz trwał trzy tygodnie, a w połowie tego czasu, potrafiłem swobodnie i bez barier rozmawiać z francuzami, w różnych sytuacjach jak: w sklepie, na basenie, podczas zakupów itp. Metoda w sposób naturalny, uczyła mnie formułować całe zdania, używane podczas codziennych czynności.

Nasi lektorzy byli francuzami i nie rozmawiali z nami w innym języku. Chodziliśmy do kina, muzeum, oraz jeździliśmy na wycieczki krajoznawcze. Wszystko cokolwiek robiliśmy było robione i mówione w języku francuskim. Na zakończenie obozu, umiałem porozumieć się prawie w każdej sytuacji i nareszcie poczułem, że maja nauka ruszyła do przodu.