Nowości technologiczne!

Jaką podłogę sportową trzeba zrobić w hali?

W halach do piłki nożnej stosuje się podłogi, które zabezpieczą sportowców przed kontuzjami. Są niemile widziane w sporcie. Budowa hali wymaga specjalnie przystosowanej do tego nawierzchni. Uwzględnij ją w planach, a z pewnością wiele drużyn zacznie ćwiczyć u Ciebie w sali. Liczy się twardość nawierzchni, a nawet jej kolor. 

Najlepsza podłoga do hali sportowej

podłoga sportowaW halach sportowych stosuje się podłogi wykonane z materiałów gumowych i kauczukowych. Buty do sportów halowych mają takie podeszwy, które bardzo dobrze zabezpieczają przed poślizgnięciem się. Podłoga sportowa jest bardzo znacząca podczas zawodów. Organizatorzy imprez sportowych zwracają na to uwagę, aby maksymalnie ograniczyć wszystkie kontuzje. Idealna podłoga musi być również odpowiednio konserwowana. Niewidoczny na niej powinien być kurz oraz inne zabrudzenia. Osoby przebywające na tej podłodze muszą mieć zmienione buty, aby nie dopuścić do zabrudzenia nawierzchni błotem oraz piaskiem. Na matach sportowych muszą się znaleźć rysunki, takie jak na wymiarowych boiskach sportowych. Głównie chodzi o linie pomagające w pracy sędziego. Jedna hala może być przystosowana do kilku dyscyplin, jednak dobrze jeśli linie będą mieć inne kolory. Przykładowo do piłki nożnej mogą być białe, a do koszykówki czerwone. Również zawodnicy szybciej zorientują się w powierzchni, na której mogą grać. Będą zadowoleni z gry na hai.

Podłoga na nawierzchni sportowej jest bardzo ważna. Jeśli zastosujesz wysokiej jakości materiały i dobrze przygotujesz nawierzchnię, Twoja hala będzie często wykorzystywana przez sportowców. Zastanów się nad zakupem farby do linii. Jeśli kupisz mocną, malowanie będzie przebiegać raz na dziesięć, piętnaście lat. Utrzymasz podłogę w najlepszym stanie przez długi czas.