Nowości technologiczne!

Nauka jazdy samochodem

W dzisiejszych czasach bez aktualnego prawa jazdy ciężko znaleźć dobrą pracę. Taka sytuacja wymusiła na młodych ludziach podjęcie decyzji o jak najszybszym zrobieniu prawa jazdy. Niektórzy już w liceum rozpoczynają kursy, aby kończąc szkołę można było szukać lepszej pracy.

Ile trwa kurs prawa jazdy?

nauka na prawo jazdyCzas trwania kursu na naukę jazdy zależy od tego jak szybko wyjeździmy wszystkie godziny i czy szybko opanujemy nowe umiejętności. O możliwości dopuszczenia do egzaminu decyduje instruktor na podstawie obserwacji. W cenie kursu mamy do wyjeżdżenia aż trzydzieści godzin, z czego część musimy przeznaczyć na naukę na placu manewrowym. Zdobywamy tam umiejętność jeżdżenia do przodu i tyłu, jazdę po łuku i ruszanie z hamulca ręcznego. Najczęściej na opanowanie tych umiejętności kursanci potrzebują około dziesięciu godzin, a resztę spędzają na jeździe po mieście. Zanim zasiądziemy za kółkiem, to musimy odbyć część teoretyczną kursu, która obejmuje zaznajomienie się z przepisami ruchu drogowego, znakami drogowymi i ogólną budową samochodu. Nauka na prawo jazdy może trwać miesiąc czasu, ale może też trwać pół roku jeżeli kursant będzie miał problem z opanowaniem nowych umiejętności. W większości dużych miast znajdują się liczne szkoły jazdy, które poza tradycyjnym kursem, prowadzą także kursy doszkalające i udzielają dodatkowych, płatnych godzin, w ramach których kursanci mogą doszkolić się przed egzaminem. Na wyznaczenie terminu egzaminu w części praktycznej i teoretycznej najczęściej się czeka kilka tygodni.

Naukę na prawo jazdy zaczynają już nastolatkowie w czasie nauki w liceum, ponieważ rodzice dają im możliwość jeżdżenia ich samochodem, co dodatkowo motywuje młodych ludzi. W większych, wojewódzkich miastach, prawie każda osoba w wieku trzydziestu lat ma już prawo jazdy.