Nowości technologiczne!

Nowoczesne magazynki do broni palnej

Pracując jako ochroniarz międzynarodowych misji humanitarnych, od początku miałem możliwość kompletowania własnego wyposażenia. W tym zawodzie nie znajdowało się zbyt wielu kolegów nieobeznanych w temacie, i również nie byłem w tym wyjątkiem. Znajomość własnego sprzętu nieraz potrafiła uratować komuś zdrowie lub życie.

Magazynki do broni dla profesjonalisty

magazynek do broni palnejWielu kolegów, którzy również sami układali własne wyposażenie, głównie skupiało się na kamizelkach lub optyce do broni. Słuszny wybór, bo oba rodzaje akcesoriów znacznie ułatwiały pracę w miejscu gdzie mogło wystąpić zagrożenie. Mnie jednak bardziej zależało na magazynkach. Standardowy magazynek do broni palnej jaką się posługiwaliśmy był metalowy, o mocno wiekowej konstrukcji i mimo zapewnień producentów, mógł zawieść w ciężkich warunkach. Sytuacja gdy zapiaszczenie lub rdza po wystawieniu na wilgoć mogły spowodować zacięcie broni a tym samym zagrożenie dla użytkownika była niedopuszczalna, więc postanowiłem postawić na nowocześniejsze konstrukcje. Polecane magazynki polimerowe były dokładnie tym czego szukałem. Mogły być z powodzeniem wystawione na działanie warunków atmosferycznych bez obawy o uszkodzenia, z racji zastosowanego materiału były o wiele lżejsze niż standardowe magazynki, a profilowana powierzchnia ułatwiała szybkie przeładowanie. Również przeźroczysta ścianka z boku była dodatkowym plusem, gdyż pozwalała na szybką kontrolę pozostałej amunicji.

Na ten moment, polimerowe magazynki do broni użytkuje większość kolegów z mojej firmy. Zdały one egzamin o tyle dobrze, iż niektórzy zaczęli zastanawiać się nawet nad zmianą broni lub dokupieniem odpowiedniego adaptera, by móc je skutecznie używać w tych rodzajach broni, które nie mają fabrycznie takiej możliwości.