Nowości technologiczne!

Odszkodowanie za pogryzienie przez psa

Każdy właściciel psa ponosi za niego odpowiedzialność i to on będzie odpowiadał w przypadku, kiedy jego pies pogryzie kogokolwiek. Niestety pies jest tylko zwierzęciem i nie wolno mu nigdy ufać, a zwłaszcza gdy jest duży i wykazuje agresję. W przypadku pogryzienia możemy uzyskać odszkodowanie za straty materialne oraz zadośćuczynienie za ból i cierpienie fizyczne.

Co zrobić po pogryzieniu przez psa?

pogryzienie przez psa odszkodowanieKiedy zostaniemy pogryzieni przez psa, to powinniśmy jak najszybciej wezwać policję, a także pogotowie. Lekarz medyczny udzieli nam pierwszej pomocy i opatrzy rany, a także sporządzi odpowiednią dokumentację, w której zostaną zapisane nasze rany, a także czynności lecznicze, które zostały wykonane. Każde leczenie będzie nas wymagało sporych kosztów, więc za wszystkie będziemy mogli również ubiegać się o odszkodowanie. Dobrze jest również wezwać lekarza weterynarii, aby ustalić czy pies nie cierpi na jakieś choroby, które mogłyby zagrozić życiu albo zdrowiu osoby, która została pogryziona. Wysokie zadośćuczynienie będziemy mogli otrzymać za pogryzienie przez psa odszkodowanie zostanie nam również wypłacone za wszelkie straty materialne czyli porwane spodnie lub dresy albo dodatkowo inne rzeczy, które zostały uszkodzone. Jeżeli nie wiemy co zrobić w takiej sytuacji samodzielnie, to najlepiej jest wezwać profesjonalną pomoc prawną która udzieli nam doradztwa, a także zajmie się naszą sprawą. Będziemy mieli wtedy pewności, że uzyskamy najwyższe możliwe odszkodowanie oraz zadośćuczynienie, który nam się należy.

Kiedy doszłoby do poważnego pogryzienia i osoba musiałaby zażywać leki przez dłuższy okres czasu, to na wszystko moczymy otrzymacie renty wypłaconą co miesiąc. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które nie posiadają własnych środków finansowych lub w przypadku osób małoletnich, które chodzą do szkoły i nie mogą zarabiać pieniędzy.