Nowości technologiczne!

Piękne i funkcjonalne sauny

 

Katar i przeziębienie to przypadłości, które najczęściej dopadają nas w czasie jesieni i wiosny. Nikt z nas nie lubi sytuacji gdy mamy gorączkę a mokry katar generuje stertę zużytych chusteczek. Nie muszą martwić się tym osoby posiadające sauny. Badania dowiodły bowiem, że systematyczne korzystanie z saun skutecznie chroni nas przed wspomnianymi dolegliwościami.

Nowoczesna sauna wykorzystująca podczerwień

sauny na podczerwieńW Europie krajem, w którym spotkać można ogromną ilość saun jest Finlandia. Kraj ten uchodzi za ojczyznę saun o czym świadczy nawet to, że istnieje pewien ich rodzaj zwany saunami fińskimi. Ogólna zasada działania saun jest taka, że wysoka temperatura jaka w nich panuje sprawia, że nasz organizm zaczyna produkować zwiększoną ilość białych krwinek odpowiadających za system odpornościowy. Można więc powiedzieć, że sauny tworzą swoistą sztuczną gorączkę, która jak wiadomo jest sposobem walki z drobnoustrojami chorobotwórczymi. Absolutnym hitem ostatnich lat są sauny na podczerwień. Od swoich klasycznych, dotąd znanych odpowiedników różnią się jedynie urządzeniem generującym ciepło. W przypadki saun parowych czy wspomnianych saun fińskich odpowiada za to specjalny piec. Z kolei w saunach na podczerwień ciepło generowane jest przez promienniki. Dzięki temu w saunie nie jest podgrzewane powietrze jakie nas otacza a jedynie my sami odczuwamy wzrost temperatury ciała. Zjawisko to możemy porównać do ogrzewania naszych domów promiennikami ciepła.

Ogólnie rzecz biorąc saunę na podczerwień możemy zbudować samodzielnie. Proces wybudowania takiej sauny nie jest bowiem skomplikowany. Niektórzy decydują się na zagospodarowanie jednego z pomieszczeń jakimi dysponujemy w naszym domu. Z kolei inni budują sauny jako drewniane konstrukcje w przydomowych ogrodach.

Dowiesz się więcej na temat saun, wchodząc na: https://sauna-r.com