Nowości technologiczne!

Skuteczne systemy nawadniania roślin

Biorąc pod uwagę fakt, że żyjemy w klimacie umiarkowanym to musimy wziąć pod uwagę również to, że mogą wystąpić u nas susze. Niekoniecznie będą one tak długotrwałe jak ma to miejsce w Ameryce Północnej czy też w Australii ale jednak nawet kilka dni bez deszczu może mieć poważne konsekwencje dla rolników. Dlatego wielu z nich decyduje się na zainwestowanie w solidne i wydajne systemy zraszające.

Nowoczesne metody nawadniania pól

praktyczne systemy nawadniająceNa dzień dzisiejszy rozwój technologiczny doprowadza do tego, że wiele branż bardzo mocno się rozwija. Rozwijają się również technologie związane z produkcją różnych urządzeń. Wspomniany rozwój dotyka również rolnictwa oraz tego co z nim bardzo mocno związane czyli nawadnianie. Na dzień dzisiejszy tworzone są praktyczne systemy nawadniające, które działają praktycznie w pełni bez konieczności obsługiwania przez użytkowników. Naszym zadaniem będzie w tym wypadku jedynie ustalenie harmonogramu podlewania i to w sumie wszystko czym będziemy musieli się zająć. Wiele nowoczesnych systemów nawadniających posiada również wbudowane czujniki. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest czujnik opadów. Działa on w taki sposób, że zapobiega uruchamianiu systemów zraszających w momencie gdy zaczyna padać deszcz. Dzięki temu dochodzi do generowania oszczędności zarówno związanej z wodą użytej do podlewania jak również w związku z energią elektryczną potrzebną do zasilania pompy oraz innych elementów składowych naszego zestawu.

Na chwilę obecną całe mnóstwo osób decyduje się na zainstalowanie na swoich polach uprawnych systemów nawadniania. Szczególnie duże zainteresowanie w ostatnim czasie zaczęły wzbudzać te systemy, które są nowoczesne i są połączone z cyfrowym sterownikiem. W niektórych wersjach owych systemów możliwe jest już nawet sterowanie przy użyciu telefonu komórkowego.