Nowości technologiczne!

Uniwersalna ładowarka teleskopowa

Każda nowoczesna firma budowlana potrzebowała ciężkiego sprzętu, by móc przeprowadzać jakiekolwiek prace. Wybór takich pojazdów, jednak, był uzależniony od zadań, jakimi owa firma się zajmowała. Duże firmy, wykonujące zadania na placach budowy całych osiedli preferowały najcięższe pojazdy, pracujące stacjonarnie.

Wielozadaniowa ładowarka budowlana

ładowarkiByły one jednak przeznaczone zwykle do tylko jednego zadania, więc niewielkie firmy, operujące ledwie kilkoma pojazdami znacznie częściej zaopatrywała się w lżejsze, aczkolwiek wielozadaniowe pojazdy. Lekkie ładowarki pneumatyczne były przez owe firmy najczęściej stosowane, gdyż były to pojazdy bardzo uniwersalne, i łatwe do dostosowania do każdego wymaganego zadania. Mogły one służyć jako koparki, a po szybkiej zmianie narzędzi wykonywać również prace wyrównawcze lub załadunkowe, a także wszystkie inne zadania, które były w danym momencie potrzebne. Ładowarki były bowiem pojazdami wykorzystywanymi tak szeroko, iż wybór narzędzi w dowolnym salonie pojazdów budowlanych umożliwiał ich szybką konfigurację i bezproblemowe przystosowanie do każdego miejsca pracy. Będąc pojazdami znacznie lżejszymi i mniejszymi niż ciężkie maszyny budowlane dowolnego typu, ładowarki pneumatyczne poruszały się po placu budowy o wiele szybciej, a przez większość operatorów były uznawane za bardzo łatwe w kierowaniu, nawet w bardzo ciasnych przestrzeniach.

Dla wielu firm owe pojazdy były atrakcyjnym wyborem ze względu na o wiele przystępniejsze ceny w porównaniu do ciężkich pojazdów konstrukcyjnych, oraz ich dostępność. Pneumatyczne ładowarki teleskopowe były bowiem wykorzystywane nie tylko w budownictwie, ale najczęściej również i w rolnictwie, więc w razie potrzeby, wszelkie części zapasowe i narzędzia były bardzo łatwo osiągalne.