Nowości technologiczne!

Zakopane, czyli serce Tatr

Miłośnicy górskich wędrówek i przepięknych krajobrazów z pewnością znają Zakopane. Jest to jedna z najpopularniejszych górskich miejscowości. Jest ona idealna dla turystów, którzy każdego roku tłumnie tam przyjeżdżają. W Zakopanem znajdziemy wiele atrakcji oraz zajęć. Co warto tam zobaczyć? Gdzie się udać?

Atrakcje turystyczne w Zakopanem

zakopane apartamenty do wynajęciaZakopane to miejscowość położona w samym sercu Tatr. Na jej terenie znajduje się także część Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zakopane nazywane jest też stolicą sportów zimowych. Jest to miasto typowo turystyczne, gdzie znajduje się wiele hoteli i pensjonatów, w których można się zatrzymać. Jeśli chodzi o Zakopane apartamenty do wynajęcia najlepiej jest znaleźć niedaleko Krupówek, które są centrum całego miasta. To właśnie tam najwięcej się dzieje, znajdziemy tam liczne atrakcje, muzea, piękne góralskie budowle oraz zabytki. Z ulicy w pewnym miejscu rozciąga się widok na Giewont, czyli legendarnego śpiącego rycerza. Poza tym, będąc w Zakopanem warto spróbować przysmaków lokalnej kuchni góralskiej. Przede wszystkim serów z mleka owczego czy koziego, takich jak oscypek, bryndza czy gołka. Popularna jest tam także zupa kwaśnica czy placki moskole. Po sytym posiłku obowiązkowy musi być spacer po górach lub mieście. Warto odwiedzić Morskie Oko, najwyższy szczyt Tatr, czyli Rysy, oraz Park Narodowy. Poza tym, można tam bawić się w aquaparku czy pospacerować licznymi szlakami turystycznymi. Niesamowitą atrakcją jest też kolejka na Kasprowy.

Polskie Tatry co roku zachęcają wielu turystów do wyjazdu w góry. Zdecydowanie warto wybrać się chociaż raz do Zakopanego, które leży w ich bezpośrednim otoczeniu. Biegnie stamtąd wiele szlaków turystycznych, którymi dojdziemy w najpiękniejsze miejsca takie jak Gubałówka, Morskie Oko czy Giewont. Można tam też odwiedzić liczne obiekty sportowe, na przykład skocznię narciarską.