Istnieje wiele metod radzenia sobie z brakiem szczelności pokryć dachowych. Najlepszym i najczęściej stosowanym sposobem jest pokrycie dachu warstwą membrany, która spowoduje oddzielenie wnętrza budynku od napierającej wody podczas deszczu czy wzmożonej wilgotności powietrza. Jednym z wielu rodzajów membran są wersje płynne, które zdobywają coraz większą popularność wśród branży dekarskiej.
Zalety stosowania płynnej wersji nowoczesnej membrany dachowej
Ta wersja izolacji przed wodą jest zwykle jednoskładnikowa i składa się z poliuretanu. Firmy dekarskie i klienci indywidualni często wybierają tego rodzaju zabezpieczenie hydroizolacyjne ze względu na możliwość nakładania jej na nowo powstałe dachy lub też podczas naprawiania starych pokryć dachowych na wielu budynkach. Dzięki temu w łatwy sposób możemy doprowadzić nasz stary dach na budynku mieszkalnym do dobrej wartości użytkowej. Membrana dachowa o płynnej konsystencji może być nakładana na wiele rodzajów dachów o różnych kształtach i zmiennej geometrii. Dzięki temu ma ona przewagę nad tradycyjnymi foliami wykonanymi z PCV. Dzięki swoim właściwościom może być nakładana na zimno. Ma to szczególne znaczenie dla ekip budowlanych, które nie muszą już stosować żadnych źródeł ciepła lub też otwartego ognia do zaaplikowania płynnej masy. Tego rodzaju pokrycie nie wymaga także obrabiania i zabezpieczania żadnych spoin.
Membrana płynna to także doskonale rozwiązanie dla użytkowników ceniących sobie szybkość prac. Utwardzenie masy oraz uzyskanie wymaganej odporności hydroizolacyjnej zajmuje bardzo mało czasu. W razie potrzeby możemy bez problemu ułożyć drugą warstwę membranową bez konieczności kłopotliwego odrywania poprzedniej. Dzięki temu tempo prac dekarskich przebiega bardzo sprawnie.