Nowości technologiczne!

Cyklinowanie parkietu daje mu drugie życie

Jeżeli cenisz sobie swój parkiet, to wiesz jak dużo potrzeba żeby zadbać o niego we właściwy sposób. W toku codziennej eksploatacji podłogi, parkiet ściera się, szarzeje i matowieje. Raz na kilka lat, chcąc nie chcąc, będziesz musiał poddać swój pawiment, renowacji.

Masz parkiet? Będziesz musiał go cyklinować

cyklinowanieNiezależne jak bardzo byś się starał, parkiet niejednokrotnie zostanie przypadkowo zalany, Twój pies otrzepie się z deszczu, sąsiad z góry, wejdzie w zabłoconych butach. Kobiece szpilki też dokładają swoje trzy grosze. Przykłady można mnożyć. Pewne jest, że wcześniej, czy później będziesz potrzebował cyklinowania. Czyli po prostu szlifowania parkietu za pomocą urządzenia zwanego cykliniarką, które zdziera wierzchnią warstwę zniszczonego drewna. Do usług najtańszych, cyklinowanie nie należy. Jednak jest to związane z tym, że operatorzy cykliniarek to dosyć deficytowy towar na rynku pracy, poza tym używane sprzęty są z reguły maszynami, wartymi kilka tysięcy złotych. Usługi są świadczone przez osoby prywatne oraz firmy. Jeżeli mamy kogoś z tzw. polecenia, to oczywiście warto skorzystać, jednak w przypadku kiedy musimy skorzystać z oferty internetowej, zalecam czujność i czytanie komentarzy oraz opinii. Te, mogą powiedzieć nam znacznie więcej o firmie, z której usług, zamierzamy skorzystać. Czas jaki jest potrzebny fachowcowi, na uporanie się ze średniej wielkości mieszkaniem to statystyczni nie mniej niż dwie, ale nie więcej niż cztery godziny.

Jakbyśmy się nie starali drewno będzie się starzało i matowiało. Taka jest jego natura. Jednak jeżeli możemy dać naszemu parkietowi drugie życie, a możliwości technologiczne na to pozwalają, to czemu mielibyśmy tego nie zrobić. Usługa nie potrwa zbyt długo, a satysfakcja z jej wykonania, będzie zapewne stuprocentowa.