Nowości technologiczne!

Jakie są rodzaje kursów wspinaczkowych?

Wspinaczka posiada bardzo dużo odmian. To powoduje, że ludzie mówiąc o wspinaczce mogą mieć na myśli zupełnie inne aktywności. Dla niektórych wspinaczką jest poruszanie się po górskich szlakach, a dla innych zaczyna się ona dopiero tam, gdzie mamy do czynienia z pionową skałą. W tym drugim przypadku możemy już mówić nie o rekreacyjnej wspinaczce, ale o sporcie.

Różne rodzaje kursów wspinaczkowych

kursy wspinaczkoweJeżeli więc chcemy zajmowac się wspinaczką w formie sportu, to warto zacząć od zrobienia odpowiednich kursów. Zapewni nam to bezpieczeństwo i odpowiednie umiejętności. Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że kursy wspinaczkowe można spotkać w bardzo różnych odmianach. Najbardziej popularnym rodzajem jest pełny kurs wspinaczki skalnej. Trwa on zazwyczaj sześć dni i jest przeznaczony dla osób, które zaczynają swoją przygodę ze wspinaczką skalną. Jeżeli nie czujemy się na siłach wspinać się przez sześć dni to możemy wybrać też drugą opcję, która dzieli ten kurs na dwie części. Najpierw robimy kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych, który trwa cztery dni, a w innym terminie kolejne cztery dni przeznaczamy na naukę wspinaczki na asekuracji własnej. Może to być dobra opcja zarówno dla tych, którzy wolą przyswajać takie umiejętności bardziej stopniowo, jak i dla tych, którym łatwiej jest wygospodarować cztery dni wolnego czasu. Niezależnie od tego, czy wybierzemy pełny kurs, czy też zrobimy go w dwóch częściach, jeżeli będziemy chcieli kontynuować naszą przygodę ze wspinaniem, to możemy następnie udać się na kurs taternicki.

Podsumowując, jeżeli chcemy zacząć się wspinać w pionowych ścianach, to warto zacząć od zrobienia odpowiedniego kursu. W szkołach wspinania można znaleźć różne ich rodzaje, dzięki czemu możemy dopasować formę kursu do swoich potrzeb.