Nowości technologiczne!

Czym są nagrzewnice powietrza?

W naszej świadomości najpopularniejszym urządzeniem służącym do ogrzewania są oczywiście grzejniki. Są jednak okoliczności, gdy ich funkcjonalność jest niewystarczająca. Najczęściej zdarza się to w warunkach przemysłowych, gdzie ogrzewanie umieszczone w dolnych partiach ścian nie zdaje egzaminu. W takich przypadkach z odpowiedzią przychodzą nagrzewnice powietrza.

Specyfikacja nagrzewnic powietrza

wydajne nagrzewniceWielu z was z pewnością zapyta, czym są nagrzewnice powietrza? Są to przenośne lub stacjonarne urządzenia grzewcze, które mogą pełnić rolę samodzielnego źródła ciepła lub też być dopełnieniem całego systemu grzewczego. Wydajne nagrzewnice dostarczają z reguły duże ilości ciepła w krótkim czasie, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem w pomieszczeniach, w których pracownicy nie przebywają dwudziestu czterech godzin na dobę, a my chcemy dostarczyć im właściwy komfort termiczny w możliwie jak najkrótszym czasie po ich przyjściu do pracy. Nagrzewnice z reguły umieszczane są w górnej części ściany, pod sufitem, dzięki czemu w zupełności odpada nam problem z grzejnikami zastawionymi biurkami, szafkami czy innymi urządzeniami biurowymi. Z reguły w pomieszczeniach biurowych przestrzeń pod sufitem jest wolna i idealnie nadaje się do zagospodarowania właśnie chociażby jako miejsce na nagrzewnicę powietrza. Na rynku dostępne są różnego rodzaju nagrzewnice, wszystko po to, by zaproponować każdemu klientowi produkt, który możliwie najlepiej spełni jego oczekiwania i odpowie na konkretne potrzeby.

To, o czym warto wiedzieć, to, że nagrzewnice powietrza świetnie sprawdzą się nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach. Tego typu urządzenia doskonale poradzą sobie również z ogrzewaniem powietrza, np. na prowadzonych przez nas budowach lub w innych okolicznościach, które mają miejsce „na zewnątrz”.