Nowości technologiczne!

Czym się kierować podczas kupna materaca?

Sen stanowi 1/3 życia każdego człowiek. Jednak to nie jego długość, a jakość wpływa na pełną regenerację naszego organizmu. Aby ją osiągnąć warto skupić się na kilku aspektach, które mogą niekorzystnie wpływać na jakość naszego snu, a wśród nich jest między innymi źle dobrany materac. Wielu z nas nie zdaje sobie jednak sprawy, że nieodpowiednio dobrany może wpływać na naszą produktywność oraz spadek energii.

Wybór odpowiedniego materaca

materace producentDobrze dobrany materac zapewnia komfortowy, zdrowy, a także bezpieczny sen. Nieodpowiednio dobrany względem naszego ciała może bowiem niekorzystnie wpływać na stan naszego zdrowia, bardzo często przyczyniając się do bólu kręgosłupa. Producenci materacy zdają sobie sprawę z tego jak ważny jest jego odpowiedni wybór i to właśnie dlatego wielu z nich oferuje nam szeroka gamę różnych modeli. Jeśli więc chodzi o materace producent daje nam do wyboru nie tylko sam stopień twardości powierzchni, ale także sposób wykonania materaca. Najważniejszym zadaniem jakie stoi przed materacem jest zapewnienie odpowiedniego podparcia dla naszego kręgosłupa. Jest to możliwe kiedy konkretny model zostanie dobrany względem naszego wzrostu oraz wagi ciała. To właśnie ten ostatni parametr jest wyznacznikiem nośności materaca.  Decydując się zatem na zakup powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy nie jest on zbyt twardy bądź miękki. Równowaga pomiędzy nimi zapewnia bowiem idealne dopasowanie się do kształtu kręgosłupa. Podejmując próby twardości materaca, weźmy jednak pod uwagę najczęstszą pozycję w której śpimy.

Jeśli śpimy na boku, materac powinien idealnie dopasowywać się do ciała oraz zapewnić ramionom oraz biodru zagłębić się w jego powierzchnię w taki sposób, aby linia kręgosłupa była prosta. Z kolei kiedy większość nocy spędzamy na wznak, ciężar rozkłada się równomiernie, materac nie powinien zatem być zbyt miękki, aby nie wykrzywić kręgosłupa.