Nowości technologiczne!

Przepusty kablowe – gdzie można je spotkać?

Przepusty, tuleje, obrzeża… Co to wszystko znaczy? Terminy „przepust” i „tuleja” są dość otwarte pod względem ich znaczenia i zależą od ich zastosowania, ale zazwyczaj oba słowa odnoszą się do kawałka materiału, zwykle o okrągłym kształcie, który zapewnia bufor między dwoma obszarami, które mogą służyć wiele różnych celów, od izolacji po odporność na wibracje i ochronę przed ścieraniem i tarciem.

Do czego przydają się przepusty kablowe?

zabezpieczający przepust kablowy szczelnyW naszej branży zazwyczaj ostatnia definicja dotyczy przelotek i przepustów. Ale czy wszystkie są takie same? Oczywiście nie! Co wyróżnia każdy typ? Jak wybrać przepust: Jeśli szukamy okrągłych przepustów, musimy wziąć pod uwagę panel i otwór, w którym ma on  się znaleźć. Przepust musi mieć taki sam rozmiar jak średnica otworu w panelu i grubość panelu. Wewnętrzna średnica otworu, jaki posiada zabezpieczający przepust kablowy szczelny musi również odpowiadać specyfikacji, jak duże będą druty przechodzące przez nie. Większość pomiarów przelotek podano w milimetrach (mm). Jeśli rozważamy  użycie listwy, taśma musi pasować na szerokość krawędzi panelu. Musimy również upewnić się, że pasek jest wystarczająco długi, aby zakryć pożądaną krawędź. W razie potrzeby większość pasków można przyciąć na wymiar. Gumowe przepusty, tuleje i zderzaki wzdłuż krawędzi otworów pomagają chronić kable i inne przedmioty przed uszkodzeniami wynikającymi z częstego uderzenia lub kontaktu z innymi przedmiotami.  Oferowane są proste gumowe przepusty i paski przepusty, które można przyciąć do dowolnego pożądanego rozmiaru, oraz elastyczne style otwierania i zatrzaskiwane przepusty, aby utrzymać kable w miejscu. Dostępne są również panele do konfiguracji regałów, a profile neoprenowe / gumowe są idealne do ochrony drzwi, okien i ościeżnic drzwi samochodowych.

Tulejka gumowa jest jednym z najprostszych przykładów takiego przejścia. Zasadniczo jest to tylko gumowy zderzak, który chroni kable przed twardymi krawędziami lub ostrymi narożnikami dowolnej powierzchni, między którą może przechodzić.