Nowości technologiczne!

Gdzie kupić skuter inwalidzki?

 

Pojazdy dla osób niepełnosprawnych zmieniały się przez ostatnie dziesięciolecia, aż doszły do formy zaawansowanych elektrycznych skuterów-wózków, jakie znamy z dzisiejszej rzeczywistości. Pomagają one niepełnosprawnym, ale także rekonwalescentom i osobom otyłym.

Niedrogie skutery-wózki elektryczne

skuter wózek inwalidzkiOsoby, które z jakiegoś powodu mają problemy z poruszaniem się, mogą mieć również problem z klasycznym wózkiem inwalidzkim, napędzanym siłą mięśni. Albowiem dla wielu niepełnosprawnych pchanie swojego wózka jest trudne i męczące, a w dodatku bardzo łatwo w ten sposób uszkodzić dłonie, zwłaszcza przy hamowaniu. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zakup elektrycznego skutera inwalidzkiego, który daje nie tylko komfort użytkowania, ale też zapewnia bezpieczeństwo. Bowiem stosuje się w nich specjalne, szerokie siedziska wyposażone w dedykowane pasy bezpieczeństwa, co przeciwdziała wypadnięciu z pojazdu, a także nadmiernym wychyleniom. Skuter wózek inwalidzki może rozwijać nawet dwadzieścia pięć kilometrów na godzinę, co czyni go pojazdem szybszym od rozpędzonego roweru. Baterie, z jakimi mamy do czynienia w elektrycznych skuterach inwalidzkich są bardzo wytrzymałe i umożliwiają przebycie nawet osiemdziesięciu kilometrów bez konieczności ładowania. Tego rodzaju pojazdy nie są tanie, ale ich zakup jest inwestycją w komfort i większą samodzielność osoby niepełnosprawnej. Toteż wydanie kilku tysięcy na wysokiej jakości pojazd elektryczny jest propozycją wartą rozważenia.

Coraz więcej osób rezygnuje z klasycznych wózków inwalidzkich, na rzecz elektrycznych pojazdów. Mimo, że są one droższe to posiadają zalety i możliwości, jakich nie znajdziemy w wózkach napędzanych siłą mięśni, a to dla osób niepełnosprawnych jest priorytetem.