Nowości technologiczne!

Zalety ujeżdżalni dla koni

Bardzo często w okresie jesienno-zimowym aktywność jeździecka jest dużo mniejsza niż w sezonie letnim. Wynika to głównie z pogody, która daje się we znaki nie tylko jeźdźcom, ale również samym koniom. W niesprzyjających warunkach łatwo o różnego rodzaju wypadki, takie jak na przykład poślizgnięcie zwierzęcia na mokrym podłożu.

Czym jest ujeżdżalnia dla koni?

ujeżdżalnieCałe szczęście w odpowiedzi na niekorzystną pogodę, pojawiły się ujeżdżalnie, które zapewniają możliwość z ich korzystania przez cały rok. Konstrukcje stalowe pozwalają na dużo szybszy i łatwiejszy montaż w przeciwieństwie do tradycyjnych murowanych obiektów. Ponadto istnieje możliwość wykonania hali o własnych preferowanych wymiarach. Należy jednak pamiętać, że zwierzęta potrzebują dużą swobodą. Hale zapewniają  możliwość treningu w każdych warunkach pogodowych. Nawet deszcz czy śnieg nie są żadną przeszkodą w tym przypadku. Materiał, z którego zostanie wykonana ujeżdżalnia powinien przepuszczać jak największą ilość naturalnego światła, aby zminimalizować użycie energii elektrycznej oraz kosztów z nim związanych. Zainstalowany wewnątrz system wentylacyjny pozwala na zachowanie odpowiedniej temperatury wewnątrz przez cały rok. Jak dobrze wiemy nie tylko bardzo niskie temperatury są groźne dla koni, ale również te bardzo wysokie. Konie w okresie letnim bardzo się męczą, szczególnie jeśli są wyeksponowane na popołudniowe, mocne słońce. Ważne jest również zadbanie o podłoże. Mimo, że dach jest ochroną przed deszczem, a co za tym idzie błotem, powinniśmy się również wystrzegać niekomfortowego dla jeźdźca oraz konia kurzu.

Decydując się na zakup hali powinniśmy brać pod uwagę nie tylko cenę czy komfort w użytkowaniu, ale również bezpieczeństwo. Warto korzystać z usług firm, które mogą pochwalić się doświadczeniem oraz wiedzą na temat produkcji budynków dla koni. Zapewnienie komfortowych warunków dla tych zwierząt idzie w parze z bezpieczeństwem samego jeźdźca.