Nowości technologiczne!

Ile zapłacimy za usługi księgowe?

Bardzo ciężko jest ustalić z góry opłatę za usługi księgowe, ponieważ jest to zawsze cena ustalana indywidualnie z klientem. Na wysokość kosztów związanych z usługami księgowymi wpłynie wiele takich czynników jak ilość dokumentacji do rozliczenia, a także ilość pracowników oraz nawet sama lokalizacja biura rachunkowego.

Jakie są zalety i wady tradycyjnej księgowości?

biuro księgowe wrocławCoraz więcej przedsiębiorców decyduję się na to, aby korzystać z księgowości internetowej, ponieważ są to znacznie wygodniejsze usługi. Jednak nadal istnieje wielu przedsiębiorców, którzy korzystają tylko i wyłącznie z księgowości tradycyjnej. Zaletami księgowości tradycyjnej jest przede wszystkim to, że mamy pełną obsługę księgową i w takim zakresie mamy rozliczone wszystkie dokumenty oraz otrzymujemy dokładne informacje o terminach płatności. Dodatkowo pełną odpowiedzialność za jakiekolwiek popełnione błędy przenosimy na biuro księgowe Wrocław jest miejscowością, gdzie w biurze księgowym będziemy mogli znaleźć wsparcie specjalisty od podatków, a także pozyskiwania Funduszy Unijnych. Minusami księgowość tradycyjnej jest to, że musimy przynajmniej raz w miesiącu odwiedzić biuro rachunkowe, aby przekazać dokumenty do rozliczenia. Nie mamy również a dostępu do bieżących informacji i dlatego jest to jeden z głównych czynników, dla którego większość przedsiębiorców decyduje się na księgowość internetową.

Dobry księgowy będzie nawet codziennie raportowa nam sytuację dotyczącą naszej firmy oraz wykonanych rozliczeń. Wszystko, co możemy automatycznie przeglądać za pomocą księgowości internetowej z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Głównymi zaletami księgowości internetowej jest wygoda oraz szybkość działania, a także mobilność i dostęp z telefonu komórkowego.