Nowości technologiczne!

Innowacyjne komory tlenowe

Zgodnie z definicją, komora hiperbaryczna jest specjalnego rodzaju zamkniętym pomieszczeniem, które jest przeznaczone do prowadzenia terapii tlenowej. Obecnie stosowane komory są wyjątkowo nowoczesne i wydajne, a do tego skuteczne.

Ile kosztuje zabieg w komorze hiperbarycznej?

komory hiperbaryczne poznańKażdego roku wiele osób zapada na różne choroby układu oddechowego, które nierzadko prowadzą do zgonu. Ich leczenie jest bardzo trudne, gdyż wszechobecny smog nie pomaga w walce z chorobą, a nawet ją pogłębia. Idealnym rozwiązaniem by było życie w miejscu, gdzie jest czyste powietrze, jednakże obecnie takie miejsce nie istnieje. Jedyną alternatywą dla takich osób są komory hiperbaryczne Poznań jest miastem, w którym znajdziemy ich kilka. Przeważnie są one na wyposażeniu specjalistycznych szpitali, niektórych ośrodków rehabilitacyjnych czy też w nowoczesnych gabinetach odnowy biologicznej. Badania naukowe udowodniły, że tlenoterapia skutecznie działa w wielu schorzeniach i dolegliwościach, nie tylko związanych z układem oddechowym. Na pewno jest skuteczna w leczeniu choroby dekompresyjnej, przy zatruciu tlenkiem węgla, a nawet przy oparzeniach drugiego i trzeciego stopnia, ponieważ czysty tlen, pod większym ciśnieniem, przyśpiesza gojenie ran. Salony i gabinety odnowy wykorzystują natomiast jego regenerujące właściwości, które pomagają ujędrnić i odmłodzić skórę. Jeżeli chodzi o sam zabieg w komorze, to kosztuje on od trzystu do trzystu pięćdziesięciu złotych za około czterdzieści pięć minut.

Jeżeli chcemy skorzystać z terapii w komorze hiperbarycznej, to można to zrobić bezpłatnie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub odpłatnie. Każdego roku z tlenoterapii korzysta około kilkudziesięciu tysięcy pacjentów z różnymi schorzeniami i dolegliwościami.