Nowości technologiczne!

Elektrostymulatory jako uzupełnienie rehabilitacji

Od kilku lat rośnie popularność fizjoterapii wykonywanej w warunkach domowych. Za pomocą małych, podręcznych aparatów można z powodzeniem wykonywać zabiegi lecznicze samodzielnie w domu. Z punktu widzenia pacjenta oznacza to nie tylko większą wygodę, ale przede wszystkim możliwość stosowania terapii bez ograniczeń czasowych, co ma istotny wpływ na postępy w leczeniu. W większości przypadków mamy tu do czynienia z elektrostymulatorami, czyli urządzeniami medycznymi wykorzystującymi lecznicze właściwości prądu elektrycznego.

Przenośne urządzenia elektrostymulujące prądem ems 

elektrostymulatory emsUrządzenia do elektrostymulacji układu nerwowo-mięśniowego pomagają w rekonwalescencji pacjentów z niedowładami, porażeniami i dysfunkcją mięśni. Przydatne są również w treningu sportowym lub w masażu. Elektrostymulacja pobudza nerwy lub mięśnie za pomocą impulsów elektrycznych wywołujących skurcz mięśnia, drażniąc prądem bezpośredni mięsień albo pośrednio nerw zaopatrujący mięsień. Dzięki temu mięśnie pracują prawie tak samo, jak podczas zwykłego treningu, ale impulsy, które trafiają do mózgu, przesyłane są z jeszcze większą skutecznością. Proste i łatwe w użyciu dwukanałowe elektrostymulatory ems do celów sportowych oraz rehabilitacyjnych, wykonujące stymulację nerwowo-mięśniową są doskonałym uzupełnieniem treningu sportowego oraz rehabilitacji. Urządzenia te zmuszają mięśnie do wysiłku bez obciążenia ścięgien i stawów. Przenośne urządzenia stymulacyjne nie ustępują skutecznością typowym stacjonarnym urządzeniom spotykanym w przychodniach rehabilitacyjnych.

Podsumowując, elektrostymulatory ems można stosować przed, w trakcie lub po ćwiczeniach wysiłkowych, a także w wolnym czasie, na przykład podczas oglądania telewizji, czytania lub pracy domowej. Trening z elektrostymulatorem ems jest coraz bardziej popularny. Praktykowany jest na siłowniach, w salonach odnowy biologicznej oraz w klinikach rehabilitacyjnych.