Nowości technologiczne!

Jak ciąć akryl?

Każdy wie jak można łatwo przeciąć kartkę papieru, czy kawałek drewna. W większości przypadków do cięcia wystarczają nożyczki, nożyki (na przykład do tapet), czy różnego rodzaju piły. Są jednak materiały, które powinno się ciąć tylko przy użyciu specjalistycznego sprzętu, jaki posiadają fachowe firmy.

Cięcie akrylu przy użyciu lasera

tanie cięcie akryluJednym z takich tworzyw jest oczywiście akryl. Jest on bardzo twardy, tak jak na przykład metal. Im grubsza będzie płyta akrylowa tym trudniej jest ją przeciąć. Jest on lepszy niż standardowa plexi, choć wyglądem są do siebie bardzo podobne. Akryl przydaje się do tworzenia gablot wystawienniczych, można wycinać z niego litery przestrzenne, czy tworzyć różnego rodzaju pudełeczka. Tanie cięcie akrylu przy użyciu lasera to jedyne słuszne rozwiązanie. Laser jest precyzyjny, więc dotnie akryl dokładnie tak jak tego chcemy. W dodatku wiązka laserowa przetnie nawet gruby materiał, więc nie ma obaw że coś będzie niedocięte na końcach, czy że trzeba będzie i tak zastosować jakiś rodzaj piły. Podczas cięcia laserowego akryl będzie chłodzony specjalną mieszanką, dzięki czemu nie będzie on przypalony na końcach, w miejscu przecięcia. Po cięciu krawędzie są idealnie gładkie, nie trzeba ich polerować, ani też szlifować. Nie ma też wielu odpadów, poza opiłkami akrylu. To na pewno sprawia, że cięcie laserowe jest tak chętnie wybierane przez producentów akrylu, jak i przez osoby, które pracują na tym materiale np. robiąc gablotki.

Podsumowując, cięcie akrylu z wykorzystaniem lasera to najtańsza, najdokładniejsza i ogółem najlepsza opcja, jeśli chce się mieć idealnie równo docięty akryl i nie przepłacać za to. Tak pocięty akryl nie wymaga dalszej obróbki, można go od razu kleić, przybijać, czy łączyć w inny sposób.