Nowości technologiczne!

Jak pokonać korozję?

Od niedawna jestem posiadaczem nowego domu, kupionego na przedmieściach dużego miasta. Przed przeprowadzką konieczne były wykonanie paru napraw i remontu, zarówno wewnątrz domu, jego elewacji i na samej przyległej posesji. Ze względu na dużą liczbę metalowych bram, zasuwek, kłódek itp., głównym problemem z którym musiałem się zmierzyć była wszechobecna rdza.

Jaki środek najskuteczniej zwalcza korozję?

korroplex l237Początkowo próbowałem walczyć z korozją na własną rękę. Przy pomocy papieru ściernego czy piaskarki pożyczonej od nowego sąsiada udało mi się zwalczyć problem jedynie połowicznie, a po opadach deszczu rdza znowu zdobywała nade mną przewagę. W tej sytuacji postanowiłem wstąpić do sklepu budowlanego i poprosić o poradę. Sprzedawca w sklepie polecił mi farbę antykorozyjną korroplex l237. Według niego środek ten jest w stanie sam rozpuścić rdzę bez męczącego usuwania jej w sposób mechaniczny. Podbudowany nowym zakupem szybko postanowiłem go przetestować. Z opisu na pudełku wynikało, że wystarczy tylko lekko oczyścić powierzchnię, którą chcemy pokryć tą farbą, a następnie należy przystąpić do malowania. Pozostałe na powierzchni luźne resztki rdzy usunąłem przy pomocy drucianej szczotki i pomalowałem ją, korzystając z dobrej pogody. Ku mojemu zaskoczeniu preparat zaczął rozpuszczać rdzę praktycznie na moich oczach i po kilku chwilach nie było już po niej śladu. Szybko przystąpiłem do malowania pozostałych elementów metalowych, znajdujących na mojej posesji.

Po wszystkim pojechałem do sklepu i podziękowałem sprzedawcy za doradzenie mi w wyborze tak skutecznego produktu. Obecnie minął rok od mojej skutecznej walki z rdzą. Wszystkie metalowe elementy w moich domu wyglądają jak nowe, a znajomi nie wierzą, jak wyglądał mój dom, gdy się do niego przeprowadziłem.