Nowości technologiczne!

Szczelność oczka wodnego

Budowa oczka wodnego to coraz popularniejszy sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Sprzyjają temu również dofinansowania związane z ochroną środowiska i zapobieganiu suszy. Aby jednak cieszyć się estetycznym zbiornikiem, w którym hodować można rośliny i ryby, należy upewnić się, że jest on w pełni szczelny. Dlatego już na etapie budowy należy wyłożyć jego dno specjalnie przeznaczoną do tego celu folią.

Folia w oczku wodnym

folia do oczek wodnych na wymiarPrzydomowe zbiorniki wodne pełnią funkcję estetyczną, a także są sposobem utrzymywania prawidłowej wilgotności w ich obrębie, tym samym stając się sposobem na walkę z suszą. Żeby jednak zapewnić ich prawidłowe funkcjonowanie, powinny zostać zbudowane w odpowiedni sposób. Zakłada on wyłożenie ich niecki specjalnym materiałem nieprzepuszczalnym. Taka folia do oczek wodnych na wymiar pozwala zabezpieczyć je na całej powierzchni, więc woda nie ma możliwości wycieku do gruntu. Firmy produkują ją w płachtach dopasowanych do indywidualnych potrzeb zleceniodawców. Zapewnia to idealne dopasowanie do krawędzi oczka i niepozostawienie miejsc, w których wilgoć mogłaby się wydostawać. Takie folie są bardzo wytrzymałe, więc można na nich umieścić kamienie lub inne podłoże, a także pełną instalację oczyszczającą i napowietrzającą wodę. Dostępność wielu kolorów umożliwia też tworzenie nowoczesnych projektów wodnych o niestandardowym wyglądzie.

Na rynku dostępne są rozwiązania zapewniające szczelność przydomowym zbiornikom, takim jak oczka wodne. Należy do nich specjalistyczna folia, która dostarczana jest w dopasowanych do potrzeb zamawiającego płachtach. Dzięki temu ciecz nie wydostaje się z niecki, można więc w niej hodować roślinność oraz ryby. Dzięki wysokiej trwałości nadaje się jako element izolujący pod kamienie i inne typy podłoża do zbiorników.