Nowości technologiczne!

Jakiego grilla warto wybrać?

Każdego roku mamy piękne okresy wiosenno-letnie, w których bardzo wiele osób urządza sobie grillowanie. Jedni grillują ze znajomymi, a inni w gronie rodzinnym. Dla niektórych młodych rodziców jest to pierwszy grill ze swoimi dziećmi, więc jest okazja do nowej nauki. Kiedyś rozpala dziś na grilla tylko i wyłącznie na węgiel a dzisiaj mamy już dodatkowe ulepszania, ponieważ możemy wybrać grilla elektrycznego lub gazowego.

Który grill jest lepszy?

grill gazowyPo pierwsze musimy ustalić, jaki jest cel naszego grillowania. Kiedy chcemy dzieciom pokazać, jak to się kiedyś rozpadało grilla na węgiel, to warto zdecydować się na grilla węglowego. Natomiast w przypadku kiedy szykujemy imprezę na 20 osób lub nawet więcej to wtedy zdecydowanie lepiej wybrać dużego grilla gazowego albo elektrycznego. Nowoczesny grill gazowy to nie tylko wygoda i łatwość w przygotowywaniu posiłków, ale także bezpieczeństwo dla małych dzieci. Przy grillu węglowym musimy dokładnie określić odległość, na jaką mogą podchodzić dzieci, ponieważ mogą one nie być świadome tego, że dotknięcie grilla w nieodpowiednim miejscu na razie je na oparzenie. Z drugiej strony nie ma tego dymu węglowego, do którego tak wszyscy się przyzwyczailiśmy, ale za to jest ekologia zdrowie oraz brak tego specyficznego zapachu. Dodatkowo możemy podejrzewać, że przy przygotowywaniu potraw na węglu mogą przedostawać się różnego rodzaju substancje szkodliwe do potraw, a w przypadku grilla gazowego tego nie ma.

Smak również będzie miał sporą różnicę, ponieważ zawsze byliśmy przyzwyczajeni do upieczonego na węglu mięsa lub kiełbasy. Tutaj natomiast pieczemy w inny sposób i nie będzie tego specyficznego smaku i zapachu, ale za to poczujemy dokładnie smak przygotowanej przez nas potrawy i jej niesamowity aromat.