Nowości technologiczne!

Najlepszy peeling do twarzy

 

Skóra wrażliwa wymaga szczególnej pielęgnacji z uwagi na szybkie reagowanie zaczerwienieniami i podrażnieniami. Do takiej skóry najlepiej stosować tylko naturalne kosmetyki, które są pozbawione chemicznych dodatków i alkoholu. 

Jak zrobić naturalny peeling do twarzy?

naturalne peelingi do twarzySkóra na twarzy jest znacznie cieńsza niż na udach, czy brzuchu, dlatego trzeba uważnie dobierać kosmetyki, które będziemy stosowali. Kompletna pielęgnacja twarzy, to peeling, płyn do mycia twarzy, tonik, krem na dzień i na noc oraz krem pod oczy. Bardzo duże znacznie ma złuszczanie martwego naskórka, ponieważ gromadzi się on na powierzchni skóry i zatyka pory, przez co pojawiają się wypryski. Jeżeli nie chcemy naszej skórze fundować chemicznych kosmetyków złuszczających, to najlepsze będą naturalne peelingi do twarzy, które możemy samodzielnie przygotować w domu. W zależności od rodzaju skóry, możemy do tego celu zrobić peeling enzymatyczny lub gruboziarnisty. Pierwsze opierają się na naturalnie występujących w owocach kwasach, posiadających działanie złuszczające i oczyszczające. Do takich produktów zaliczamy kiwi. Wystarczy do niego dodać miód, płatki owsiane i wymieszać. Kolejnym świetnym peelingiem do twarzy może być ryżowy, który zrobimy z połączenia ryżu z mlekiem. Wystarczy zmiksować składniki i nałożyć powstałą papkę na skórę. Naturalne peelingi nie uczulają i nie podrażniają, a do tego możemy je wykonać samodzielnie za niewielką kwotę. Warto testować różne przepisy, aby znaleźć najodpowiedniejszy dla siebie.

Na rynku znajdziemy też producentów, którzy wytwarzają naturalne peelingi, jednak ich cena jest znacznie wyższa niż kosmetyk domowej roboty. Obecnie w sklepach i internecie możemy kupić każdy składnik, z którego można przygotować skuteczny peeling.

więcej informacji – empiriaspa.pl