Nowości technologiczne!

Nietypowe kosze na śmieci

Ekologia staje się coraz popularniejszym nurtem, który ma za zadanie chronić naszą planetę przed skutkami zbyt dużej ekspansji z naszej strony. Na szczęście stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami. W dbaniu o środowisko bardzo pomagają między innymi media społecznościowe, które mocno nagłaśniają problemy związane z zanieczyszczaniem ziemi. 

Projekt koszy na śmieci

kosze na śmieci z betonuNietrudno na dzień dzisiejszy zauważyć, jak zmieniła się nasza świadomość, jak chodzi o dbanie o środowisko. Ruch ekologiczny staje się coraz popularniejszy. Cały czas szukamy sposobów na to, żeby chronić naszą planetę przed szkodliwym działaniem konsumpcjonizmu. Ostatnio, na przykład, pojawił się konkurs dla dzieci, który polegał na znalezieniu prostych rozwiązań na czystość w miastach. Zwycięzcą okazał się pewien dziesięcioletni chłopie, który zaprojektował kosze na śmieci z betonu, które miałyby wyrastać co kilka kroków a każdej większej miejscowości. Kosze te miałyby do złudzenia przypominać kamienie z otworem w środku. Jednemu z miast tak bardzo projekt przypadł do gustu, że chcą go zrealizować w jednym z tutejszych parków. Kosze na śmieci, wyglądające jak wielkie głazy, idealnie będą się komponować z roślinami. Założenie tych koszy było takie, żeby przypominały nam one o tym, że jesteśmy częścią natury i że musimy ją za wszelką cenę chronić. Beton, zaś, jest doskonałym materiałem na kosze do miast. W żaden sposób nie można takiego kosza zniszczy czy przesunąć. 

Niedawny konkurs na projekt ekologiczny, który został ogłoszony w szkołach, wygrał dziesięcioletni chłopiec, który zaproponował nietuzinkowe kosze na śmieci, których żaden wandal nie zniszczy i które, przy okazji, będą naprawdę ciekawie się prezentować. Materiałem, z którego kosze miałyby być wykonane, jest beton.