Nowości technologiczne!

Jakie metody grawerunku znamy?

 

Grawerowanie to metoda znakowania różnego typu przedmiotów i powierzchni. Zazwyczaj grawerowania używa się aby nanieść na dany przedmiot czy powierzchnię logo, opis, czy informację. Obecnie znanych jest kilka różnych metod grawerunku.

Zalety laserowego grawerunku

grawer laserowy warszawaGrawerunek jest bardzo popularną metodą na trwałe znakowanie różnych powierzchni i przedmiotów. Metoda ta jest używana zarówno w stosunku do powierzchni czy przedmiotów z metalu, ale i również tych z drewna. Grawerunek jest zazwyczaj wybierany częściej niż proszkowe nanoszenie napisów czy obrazów, gdyż cechuje się znacznie większą trwałością. Obecnie znanych jest kilka różnych metod grawerunku ale największą popularnością cieszy się grawer laserowy warszawa jest tym miastem, gdzie taki grawerunek wykonamy bez żadnych problemów. Jakie są główne zalety tej metody grawerunku? Przede wszystkim nanoszony laserowo grawerunek jest niezwykle trwały, bardzo odporny na wytarcie a dodatkowo, grawerunek laserowy można stosować w stosunku do różnego typu przedmiotów. Grawerowanie laserowe trwa bardzo krótką ilość czasu – maksymalnie kilka sekund, co pozwala na dużą oszczędność czasu. Dodatkowo laserowe nanoszenie grawerunku cechuje się zdecydowanie największą precyzją, szczególnie w porównaniu do mechanicznych metod grawerunku. Ta metod może być używana na przykład do tworzenia napisów na zabawkach, tworzenia tablic adresowych, czy podczas tworzenia materiałów reklamowych. Plusem tej metody grawerowania jest także przystępna cena.

Nanoszenie opisów czy grafik na różnego typu powierzchnie i przedmioty wymaga zastosowania nowoczesnych metod. Szczególnie często w tym kontekście używany jest grawerunek, który jest znacznie bardziej trwały niż opisy nanoszone za pomoc farby czy też lakieru. Tej metody można używać w stosunku do różnego typu materiałów.