Nowości technologiczne!

Przyrządy do wspomagania oddechu pacjentów w domu

W obecnych czasach, gdzie naszym życiem kieruje w pewnym sensie stan pandemii ważne jest zadbanie o nasze zdrowie. Możemy tutaj oczywiście liczyć na naszą służbę medyczną, jednak w przypadku dużego obłożenia, także ona może nie dawać rady. Największym problemem będzie miejsce w szpitalu przy respiratorze.

Aparaty do wentylacji nieinwazyjnej w domu

wentylacja nieinwazyjna w domuPewnym rozwiązaniem problemów ze służbą zdrowia jest jej odciążenie, a konkretnie miejsc zajmowanych przez pacjentów na łóżkach szpitalnych. W niektórych przypadkach można pacjentów leczyć także w domowym zaciszu, oczywiście po spełnieniu pewnych warunków. Pierwszym jest brak przeciwwskazań do leczenia w domu, drugim natomiast konieczność posiadania odpowiedniego sprzętu. Tym sprzętem są oczywiście respiratory do wentylacji nieinwazyjnej używane do dotlenienia organizmu. Aby taka wentylacja nieinwazyjna w domu była możliwa odpowiedni sprzęt trzeba zainstalować przy łóżku pacjenta. Taki respirator można nabyć w hurtowniach medycznych, albo wypożyczyć z prywatnych ośrodków. Jeśli kogoś stać, to może pozwolić sobie na trzymanie bliskiej osoby u siebie w warunkach domowych, które na pewno będą bardziej komfortowe niż na przykład w szpitalu. To także polecany sposób leczenia dla osób, które z powodów zdrowotnych będą musiały spędzić na łóżku sporo czasu, nawet kilka miesięcy. Lepiej wtedy, aby to ktoś bliski się nami opiekował, a lekarz odwiedzał nas tylko na czas badania.

Mam świadomość, że respirator domowy to nie jest tania zabawka, ale jak się głębiej zastanowić to życie jest jednak cenniejsze. Do tego taki respirator nie kosztuje także tyle co nowy samochód, żeby to był jakiś bardzo obciążający budżet domowy wydatek. Wszystko trzeba oczywiście przekalkulować na spokojnie i ocenić czy warto.

Więcej na: https://viridian.com.pl/