Nowości technologiczne!

Sprawdzony leasing na maszyny

W każdej firmie na początku trzeba ponieść określone koszty, aby móc ruszyć z miejsca. Najczęściej się to odnosi do zakupu niezbędnego sprzętu komputerowego, specjalistycznych maszyny zależności od branży i specyfiki firmy, a także samochodów.

Co można wziąć w leasing?

leasing maszyn obornikiPierwszy raz usługa leasingowa pojawiła się w Polsce kilka dekad temu i od tamtego czasu sukcesywnie grono odbiorców. Przede wszystkim, jest ona kierowana do klientów biznesowych, czyli prowadzących działalność gospodarczą. Polega ona na finansowaniu dowolnego środka trwałego wykorzystywanego w firmie w formie abonamentu. Leasingobiorca otrzymuje pożądany samochód, maszynę czy urządzenie do własnej do własnej dyspozycji, a w zamian za to opłaca comiesięczną fakturę leasingową. Na pewno niewątpliwą zaletą leasingu jest możliwość korzystania z nowego środka trwałego bez konieczności jego kupowania. Ponadto od faktury leasingowej można co miesiąc odliczyć podatek od towarów i usług, ponieważ zalicza się ją do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Jeżeli byśmy kupili nowy samochód, to otrzymamy tylko jedną fakturę, od której raz odliczymy podatek. Wybierając leasing, zapewniamy sobie stałe miesięczne koszty. Jeżeli interesuje nas leasing maszyn Oborniki są jednym z miast, w którym znajdziemy firmę leasingową. Jej usługi głównie sprowadzają się do udzielenia leasingu do określoną maszynę, nowy lub używany samochód albo na urządzenia wykorzystywane w firmach. Co istotne, z leasingu można korzystać z nieograniczonej ilości.

Żeby otrzymać pozytywną decyzję od firmy leasingowej, przedsiębiorca musi uzyskać zdolność leasingową oraz prowadzić firmę od przynajmniej sześciu miesięcy. Jeżeli chodzi o zdolność, to ma na nią wpływ dotychczasowe zadłużenie firmy oraz wielkość sprzedaży