Nowości technologiczne!

Rozety drewniane jako forma dekoracji ściennej

Obecnie podczas projektowania i aranżacji wnętrz, coraz częściej stawia się na oryginale ozdoby wieszane na ścianę czy stawiane na komodach. Najpopularniejsze są elementy metalowe i drewniane, które wpasują się niemal w każdy styl – zarówno nowoczesny, loftowy czy skandynawski i eko.

Jakie rozety dekoracyjne wybrać?

dekoracyjne rozety drewnianeRozety najczęściej kojarzą nam się z uniwersalnymi podkładkami, które stawia się na stole w celu ochrony jego powierzchni przed zbyt wysoką temperaturą. W ofercie wielu producentów można więc znaleźć rozety pod kubki oraz talerze, jednak w ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszą się wyjątkowe dekoracyjne rozety drewniane, które można zamontować na ścianie, aby stworzyć wręcz niepowtarzalny klimat wnętrza. Klienci mogą przebierać we wzorach, kolorach oraz wielkościach rozet, które łącząc i wieszając obok siebie, tworzą wspaniałą mini galerię. Taka dekoracja może zostać wykorzystana zarówno w salonie, jak i sypialni czy kuchni, aby nadać wnętrzu nieco surowości i podkreślić rustykalne czy ekologiczne pomieszczenie. Producenci proponują zarówno gotowe rozwiązania i autorskie projekty oryginalnych rozet oraz mogą wykonać realizacje zgodnie z indywidualnym zamówieniem klienta. Tego rodzaju dodatek może także stanowić przepiękną formę prezentu dla bliskiej osoby, która jest na etapie remontowania własnego mieszkania lub domu.

Drewniane rozety sprawdzą się głównie w pomieszczeniach, które zostały zaopatrzone w wiele innych drewnianych elementów, dzięki temu stworzą spójność z całym wnętrzem. Chociaż niektórzy projektanci wybierają je w celu przełamania zbyt surowego i monotematycznego pomieszczenia. Wtedy to właśnie rozety odgrywają kluczową rolę w aranżacji całego salonu czy kuchni. Produkt doskonale wpasuje się także jako dekoracja holu i korytarza.