Nowości technologiczne!

Polecane stoły do jadalni

Stół to serce każdego domu. To właśnie przy nim spędzamy najwięcej czasu, nie tylko na wspólnych posiłkach, ale również na codziennych rozmowach. Aby wybrać dobry i solidny mebel, który posłuży nam przez długi czas, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Czym odznacza się dobry stół, który dobrze sprawdzi się w jadalni?

Jaki stół do domu wybrać?

stoły do jadalniMałe, duże, prostokątne, czy owalne – wybór dostępnych na rynku stołów jest tak duży, że czasem ciężko wybrać ten, który spełni nasze oczekiwania. Aby ułatwić sobie dokonanie tej ciężkiej decyzji, warto pamiętać o kilku cechach, które wyróżniają dobry blat. Pierwszą rzeczą, którą trzeba mieć na względzie, jest rozmiar stołu. Odpowiednie wymiary zależne są od wielkości jadalni, w której będzie znajdować się ten mebel. Duże pomieszczenia dają wiele możliwości i pozwalają na wybór nawet tych największych stołów. Problemy zaczynają pojawiać się w przypadku niewielkich pomieszczeń, które muszą zostać dobrze zagospodarowane. Małe jadalnie dobrze komponują się z okrągłymi stołami, które pozwalają na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca. Inną propozycją mogą być stoły do jadalni kwadratowe, które mieszczą zazwyczaj 4 osoby. Warto pamiętać też o możliwości rozłożenia stołu, jeśli taka istnieje. Rozmiar mebla musi być brany pod uwagę w pełnych wymiarach – zakłada się, że pomiędzy krzesłami powinno zachować się ok. 60 cm wolnej przestrzeni, a ilość miejsca potrzebna na swobodne odsunięcie siedziska od blatu to 80 cm. Te wymiary mają bardzo duże znaczenie, jeżeli zależy nam na komfortowym i przyjemnym czasie spędzonym przy stole. Popularnym wyborem są również stoły prostokątne oraz owalne, dlatego też to, na jaki mebel się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych preferencji. Przy zakupie stołu powinno zwracać się również uwagę na materiał wykonania. Największą trwałością odznaczają się stoły drewniane, co idzie w parze z wysoką ceną. Inne, popularne wybory to meble produkowane z płyt wiórowych, pilśniowych, stolarskich oraz z metalu, tworzywa sztucznego i ze szklanymi blatami.

Dobry stół to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. Częste korzystanie z niego sprawia, że musi być to produkt trwały i solidny, który przetrwa próbę czasu. Przy wyborze odpowiedniego stołu warto wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak rozmiar pomieszczenia, kształt stołu oraz materiał wykonania.