Nowości technologiczne!

Sanatorium w Ciechocinku

Kiedy jesteśmy młodzi, to nie myślimy o starości, bo jest to odległy czas. Jednak w momencie kiedy nasze zdrowie zaczyna szwankować, a mięśnie odmawiać posłuszeństwa, to zaczynamy szukać pomocy i różnych lekarzy.

Wyposażenie sanatoriów w Ciechocinku

sanatoria w ciechocinkuNiektórym pacjentom wystarczy wypisać receptę z lekami i to im pomoże, ale są też tacy, którzy potrzebują fachowej pomocy na co dzień. Osoby starsze nie zawsze są w stanie samodzielnie funkcjonować, bo ich dolegliwości bólowe, lub brak sił, powoduje, że wstanie z łóżka jest problemem. Takie osoby korzystają najczęściej z pomocy rehabilitantów, którzy przynoszą im ulgę w cierpieniu. Sanatoria w Ciechocinku ostały stworzone dla osób w podeszłym wieku, które mają problemy fizyczne i psychiczne. Niektórzy seniorzy odwiedzający sanatoria, ogólnie wyglądają na sprawnych, a inni przyjeżdżają tu na wózkach inwalidzkich. Są tu najczęściej kierowani pacjenci z problemami oddechowymi, gdyż panuje tu niesamowicie czyste powietrze. Pacjenci mogą liczyć na specjalne kuracje w komorach tlenowych, które dotleniają każdą komórkę w naszym ciele i korzystnie wpływają na cały organizm. Ponadto wczasowicze w Ciechocinku mają do dyspozycji wiele atrakcji w postaci basenu. pola golfowego, czy kortów tenisowych. Każdy senior ma zagwarantowane masaże lecznicze, kąpiele solankowe i okłady borowinowe, które regenerują całe ciało. Osoby niesprawne ruchowo mają zapewnione zajęcia na siłowni w celu uelastycznienia mięśni i poprawę wydolności i sprawności ciała.

W Ciechocinku są dostępne różne rodzaje turnusów. Możemy jechać na turnusy rehabilitacyjne, rekreacyjno – sportowe, psychoterapeutyczne, czy szkoleniowe. Każdy senior znajdzie tu coś interesującego dla siebie. Komfortwe warunki i nowoczesny sprzęt zapewnia odpoczynek na najwyższym poziomie.