Nowości technologiczne!

Ściany z cegły dla industrialnego wystroju

Ostatnio w projektowaniu wnętrz pojawiło się coraz więcej modnych trendów. Tworzenie białych i minimalistycznych pomieszczeń czy tworzenie ścian z cegieł – każdy z pewnością znalazłby coś dla siebie i dla swojego domu. I o ile tworzenie prostych ścian w różnych kolorach nie sprawia problemu, tak pokrycie całej ściany cegłą to już nie lada wyzwanie.

Idealnie oczyszczone cegły dekoracją każdego wnętrza

oczyszczanie cegły w KrakowieŚciany z cegieł kojarzą się z amerykańskimi loftami i industrialnym wyposażeniem wnętrz. Coraz więcej osób decyduje się na taką ścianę, gdyż jest to rozwiązanie ciekawe i nadające całemu mieszkaniu charakteru. Nie jest jednak łatwo zrobić i potem zadbać o taką ścianę. Mieszkając w kamienicy można odkryć ceglaną ścianę poprzez skucie tynków, nowe budownictwo zaś wymaga wykorzystania ceglanych płytek lub dekoracyjnych paneli z motywem cegły. Nie są jednak one tak klimatyczne, jak prawdziwa cegła. Wykonaną ścianę z cegły można wyczyścić chemicznie, wykorzystując do tego specjalne preparaty. Można również zatrudnić fachowców. Przykładowo oczyszczanie cegły w Krakowie odbywa się przy pomocy metod takich, jak na przykład piaskowanie. Dobrze oświetlona ściana z cegły może świetnie prezentować się razem z białymi lub szarymi ścianami. Sprawdzi się idealnie zarówno w salonie, jak i w kuchni czy łazience. Wprowadzi do wnętrza niepowtarzany i staromodny klimat, który jest świetną alternatywą dla osób, które nie przepadają za minimalistycznymi i pastelowymi kolorami. Rozpiętość cenowa jest bardzo ogromna, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Coraz więcej pomysłów i możliwości prowadzi do tego, że nie znajdziemy dwóch identycznych wnętrz. Każde jest spersonalizowane oraz wykonane tak, aby zachwycało wszystkich, którzy je odwiedzają. Aby uzyskać taki efekt wykorzystuje się różnorodne dekoracje i aranżacje, wśród których wyróżniamy idealnie oczyszczone ceglane ściany.