Nowości technologiczne!

Szerokie listwy podłogowe do parkietów

Podczas kładzenia parkietów panelowych przychodzi taki moment, że po poprawnym położeniu głównej podłogi, musimy wykończyć pozostałe elementy w tym pomieszczeniu. Chodzi głównie o takie rzeczy jak szczeliny dylatacyjne na krawędzi pokoju, które należy maskować za pomocą specjalnych listew.

Szerokie białe listwy podłogowe

szeroka listwa podłogowa białaListwa podłogowa oprócz maskowania ma także często inne zadania. Może służyć jako korytko prowadzące kable w pokoju i niektóre materiały mają taką cechę poprzez przygotowane wcześniej prowadzenie wewnątrz listwy. Takie listwy im są szersze, tym więcej w sobie zmieszczą dlatego w miejscach, gdzie chcemy faktycznie poprowadzić przez nie kable powinniśmy zadbać o odpowiedni ich wymiar. Moim ostatnim zakupem była szeroka listwa podłogowa biała, poprzez którą prowadziłem dwa kable zasilające, kabel antenowy i sieciowy. Wszystko bez problemu się zmieściło, a jej wysokość pomimo, że jest znaczna wcale nie szpeci pomieszczenia, w którym się znajduje, tylko w sposób ciekawy podkreśla swoją estetykę. Niektórzy mówią, że najlepiej jeśli takie listwy są jak najwęższe, gdyż lepiej wtedy wyglądają. Ja uważam, że to raczej kwestia indywidualna, a szerokie listwy również wyglądają dość atrakcyjnie. Trzeba przyznać, że nawet bardzo, gdyż są dobrze widoczne i pełnią rolę ozdoby. Jeśli zależy nam, aby zbyt wiele przedłużaczy i kabli nie szpeciło wyglądu pomieszczenia, to polecam zastosować takie właśnie rozwiązanie.

W sklepie znajdziemy rozmaite opcje zarówno wielkościowe, kolorystyczne jak i stylistyczne listew podłogowych. Listwa nie musi być tylko prostym elementem, może także posiadać zdobienia, które ładnie podkreślą wygląd pomieszczenia. Warto wybrać listwy dobrej jakości, gdyż wtedy wszystkie elementy łączeniowe są dopasowane i nie ma problemu z ich montażem.