Nowości technologiczne!

Uchwyt, który pomoże podczas kąpięli

Zorganizowanie łazienki w taki sposób, aby była ona praktyczna i funkcjonalna nie jest łatwe. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy mówimy o starszych użytkownikach.? Chodzi to głównie oczywiście o naszych dziadków, czy też starszych rodziców. Najbardziej kłopotliwe jest korzystanie z prysznica albo z wanny. W tym miejscu warto zadać sobie pytanie, czy istnieje jakieś rozwiązanie, które może nam, w tym pomóc?

Po co nam uchwyt łazienkowy?

uchwyt prosty 30 cm dla niepełnosprawnychNa szczęście tak. W takich przypadkach doskonały będzie uchwyt prosty 30 cm dla niepełnosprawnych, jest on bardzo pomocny. Zwłaszcza w sytuacji kiedy biorą prysznic osoby starsze. Uchwyt tego typu doskonale chroni przed upadkiem danych osób. Uchwyt łazienkowy może być umieszczony w każdy miejscu. Oznacza to, że możemy bez trudu zamontować je zarówno przy wannie, ale i pod prysznicem albo przy toalecie. Na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju uchwyty. Te bardziej nowoczesne i te bardziej klasyczne. Jeżeli natomiast chodzi o kolorystykę to jest tu ogromna dowolność. Znajdziemy uchwyty w kolorze białym, beżowym, czarnym, szarym, srebrnym, kremowym. Jeżeli idzie o rozmiar to są one różnorodne. Oczywiście ten najbardziej optymalne posiadają około 30 centymetrów. Taki rozmiar jest najbardziej wygodny. Wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób można zamontować dany uchwyt? Jest na to co najmniej kilka rozwiązań. Po pierwsze można zrobić to za pomocą specjalnego kleju.

Innym rozwiązaniem jest zamontowanie za pomocą małych gwoździ. Jeszcze innym sposobem jest użycie specjalistycznych zaczepów na ścianę. Plusem takiej opcji jest to, że nie wymagają one od nas wykonywania otworów w ścianach. W tym miejscu należy podkreślić, że uchwyty tego typu nie są ukierunkowane tylko i wyłącznie dla osób niepełnosprawnych, ale także dla pozostałych osób.