Nowości technologiczne!

Wykonywanie makijażu permanentnego w salonie kosmetycznym

 

Niejedna kobieta spędza codziennie kilkadziesiąt minut przed lustrem. Wykonanie odpowiedniego makijażu wcale nie jest łatwe i jeśli chce się to zrobić profesjonalnie, to po prostu trzeba poświęcić na to czas. Nie każda kobieta może jednak pozwolić sobie na to, by spędzać przed lustrem codziennie tyle czasu.

Wprowadzanie barwnika w komórki naskórka

makijaż permanentnyDlatego kosmetologia ma do zaoferowania coś zupełnie nowego, dzięki czemu wykonanie makijażu będzie o wiele łatwiejsze. Mowa o makijażu permanentnym. Słowo permanentny oznacza coś, co zostaje już na stałe. Nie należy się jednak tym przejmować – makijaż permanentny rzeczywiście pozostaje na dłużej, ale nie na zawsze, bo nie jest to prawdziwy tatuaż. W makijażu permanentnym barwnik nie trafia tak głęboko do skóry jak w przypadku tatuażu. Dlatego makijaż permanentny jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które przez cały czas chcą wyglądać idealnie. Oczywiście są różne techniki wykonywania takiego makijażu. Możliwe jest wykonanie lekkiego makijażu permanentnego, ale również bardzo mocnego makijażu, który praktycznie w ogóle nie będzie wymagał stosowania innych kosmetyków. Ta druga opcja skierowana jest raczej dla odważnych kobiet, które lubią nosić mocny makijaż na co dzień, niezależnie od okazji. Barwnik wprowadzany jest tylko w naskórek. Jak wiadomo, ta część skóry przez cały czas się regeneruje. W najgłębszych warstwach naskórka powstają nowe komórki, a komórki powierzchniowe złuszczają się.

Przez cały czas dochodzi więc do powstawania nowych komórek. W końcu złuszczą się i te komórki, które zawierają barwnik z makijażu permanentnego. W takiej sytuacji konieczne będzie powtórzenie zabiegu. Zazwyczaj makijaż permanentny utrzymuje się przez kilka lat, ale to zależy od głębokości, na jakiej będzie znajdował się barwnik.