W codziennym życiu folię spotykamy w różnych sytuacjach i pod różnymi postaciami. Na zakupach wykorzystujemy foliowe reklamówki, w folię zapakowane są nasze wędliny, które kupimy na stanowisku z mięsem w hipermarkecie, w folię zapakowane są wafelki i tak naprawdę większość żywności. Nie jest to jednak jedna i ta sama folia.
Czym jest folia termokurczliwa?
Jedną z folii, wykorzystywanych powszechnie do pakowania produktów konfekcjonowanych (puszki, butelki, materiały z tworzyw, drewna czy metalu), jest folia termokurczliwa. Jest ona najlepszym rozwiązaniem, gdy oczekujemy szczelnego i sztywnego opakowania, które pozwoli dodatkowo na łączenie towarów w pakiety lub zgrzewki. Folia po obkurczeniu pod wpływem temperatury przylega ściśle do opakowania produktów, co sprawia, że nie trzeba korzystać z dodatkowych form opakowania takich, jak na przykład karton. Folia termokurczliwa zabezpiecza przed wpływem czynników zewnętrznych takich jak brud, kurz, promienie słoneczne czy woda, oraz przed uszkodzeniami mechanicznymi. Folię termokurczliwą dodatkowo można zadrukować w wielu kolorach i wzorach, robiąc z niej pełnoprawne opakowanie z nadrukowaną etykietą. Aby pakować produkty przy pomocy folii termokurczliwej, potrzebny jest oczywiście tunel do pakowania w folie termokurczliwą lub mniejsze maszyny, przy pomocy których z pełnym powodzeniem, na mniejszych produktach, możemy dokonać pakowania. Opakowania z folii termokurczliwej uznawane są w przemyśle za niezwykle trwałe, mocne i skuteczne.
Folię termokurczliwą w kwestii pakowania możemy wykorzystywać na wiele sposobów w wielu rozmaitych branżach. Jest to jedno z opakowań, które cechuje się trwałością i wysoką ochroną przed czynnikami zewnętrznymi przy stosunkowo niskim koszcie produkcji.