Nowości technologiczne!

Metalowe barierki dla publiczności

 

Duże imprezy i pokazy walk z udziałem kilkudziesięciu rekonstruktorów bardzo często gromadziły ogromną widownię, co było zarówno bardzo satysfakcjonujące, jak i uciążliwe. Jako organizatorzy, nigdy nie przyzwyczailiśmy się bowiem do fantazji widzów, którzy nazbyt często nie respektowali przepisów bezpieczeństwa.

Metalowe barierki do imprez masowych

barierki imprezoweNiemal na każdym pokazie musiał zdarzyć się incydent, w którym osoba z widowni wchodziła na pole pokazowe, ryzykując zdrowiem. Takie sytuacje były nieprzyjemne, i mimo iż reakcja ochrony była natychmiastowa, często nie obyło się bez problemów, które skutecznie odbierały przyjemność z uczestniczenia w imprezie. Dlatego też postanowiliśmy lepiej zabezpieczyć teren pokazowy. Jeden z naszych drużynników pracował na co dzień jako organizator koncertów, i to on podsunął nam pomysł, by teren pokazów odgradzały od widowni barierki imprezowe, używane na koncertach właśnie. Takie barierki mogliśmy kupić po bardzo niskiej cenie w hurtowych ilościach, i mimo iż nie były one żadną skomplikowaną konstrukcją, to spełniały swoje zadanie doskonale, zabezpieczając odgrodzony teren i uniemożliwiając publiczności wkroczenie w strefę pokazów. Przekroczenie takiej barierki było dość trudne i wymagało nieco wysiłku fizycznego, a wszelkie osoby które próbowały takiego wyczynu były tym szybciej wyłapywane przez pracowników ochrony, którzy dzięki owym barierkom mieli dość ułatwioną pracę.

Mimo zastosowania, były to dość lekkie, aluminiowe konstrukcje, łatwe do montażu i przenoszenia, więc mogły być szybko rozstawione przed imprezą i usunięte po jej zakończeniu. Już po pierwszym pokazie zauważyliśmy ich przydatność, i od tego czasu stosujemy je ciągle, z tak samo zadowalającymi rezultatami, a co więcej, bez wypadków.