Nowości technologiczne!

Bezpieczna jazda dzienna z oświetleniem LED-owym

Kierowcy, którzy na co dzień wykorzystują swoje pojazdy na dojazdy do pracy powinni zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania nowoczesnych rozwiązań. Niektóre z nich pozwalają bowiem obniżyć zużycie paliwa, a także odciążają niektóre elementy auta. Jako przykład można podać chociażby oświetlenie. W tradycyjnym przypadku cały pojazd musi być w pełni oświetlony bez względu na porę dnia.

Przykłady sprawdzonych świateł LED-owych

światła do jazdy dziennej ledW tym celu zapalanych jest wiele żarówek, z których każda pobiera sporą moc. Oprócz tego szybciej zużywają się elementy reflektorów takie jak odbłyśniki. Szybciej ulegają degradacji również same żarówki. Z pomocą przychodzą światła do jazdy dziennej led, które charakteryzują się zdecydowanie mniejszym poborem prądu. Dodatkowo są one dużo trwalsze niż tradycyjne źródła. Warto jednak wspomnieć, że kluczowym zagadnieniem jest dobór sprawdzonych rozwiązań oraz ich poprawny montaż. Wszystkie światła, które mają zostać zamontowane w pojeździe powinny posiadać odpowiednią homologację. Tylko to dopuszcza je do użytku. Atestowane rozwiązania posiadają wybitą homologację na kloszu. Podczas zakupu kierowca powinien również zwrócić na to jaki strumień świetlny generuje źródło oraz jakiej barwy. Większość sprzedawanych zestawów posiada specjalny moduł sterujący, który wyłącza światła do jazdy dziennej w momencie załączenia oświetlenia podstawowego. Jest to niezwykle ważne i wymagane prawnie.

Dobrej jakości zestawy można kupić zarówno w punktach stacjonarnych jak i również przez internet. Przed złożeniem zamówienia warto prześledzić opinie innych kupujących na temat danego produktu. Dzięki temu można poznać jego wady i zalety co pozwoli podjąć świadomą decyzję. Jak widać obecnie na rynku dostępne są rozwiązania, które pozwalają chronić wrażliwe elementy samochodu przed nadmiernym zużyciem. Zapewniają one również mierzalne oszczędności związane ze spadkiem zapotrzebowania na paliwo.