Nowości technologiczne!

Nie wolno zwlekać z wymianą półosi

Podczas pracy każdej maszyny nadchodzi taki okres, kiedy trzeba zrobić przegląd jej stanu technicznego. Ta zasada dotyczy każdego urządzenia, dużego oraz małego. W przypadku samochodów jest to szczególnie ważne ze względu na bezpieczeństwo człowieka.

Jak dbać o swojego citroena

półoś citroen c5Istnieje kilka podstawowych zasad właściwej eksploatacji samochodów citroen c5. Dzięki odpowiedniej widoczności możemy na czas reagować na różne sytuacje. Dlatego tak ważne są działające żarówki w przednich lampach, ale również posiadanie co najmniej jednej zapasowej. Pogoda jest różna, więc odnośnie widoczności zadbajmy o sprawne wycieraczki. Jeśli podczas pracy zostają rysy lub resztki z wody lub śniegu to znak,a że guma jest zużyta i czas na wymianę. Bezpieczna jazda to przede wszystkim sprawne hamulce. Dzięki nim unikniemy zderzenia z niespodziewaną przeszkodą. Nauczmy się również słuchać samochodu podczas jazdy. Jeśli spod okolic przednich kół dobiega odgłos stukania, może to oznaczać, że trzeba wymienić półoś citroen c5 daje również to odczuć przez dodatkowe drgania na kierownicy podczas przyspieszania w czasie jazdy na wprost. Najważniejsze elementy auta, jak np. silnik, potrzebują odpowiednich płynów. Bezwzględnie należy regularnie sprawdzać stan oleju, płynu hamulcowego, do kierownicy i do chłodnicy oraz do wspomnianych powyżej wycieraczek. Każdy zbiorniczek na płyn posiada charakterystyczny rysunek na nakrętce. Rzadko bo rzadko, ale zdarza się wlać nie to paliwo do baku. Pamiętajmy, że w każdym aucie w pobliżu wlewu lub na korku jest skrót od paliwa.

 Nie wolno bagatelizować dobrego stanu technicznego naszego pojazdu. Nigdy nie wiadomo, kiedy nasze auto zostanie poddane próbie w wyniku niebezpiecznej sytuacji na drodze. Pamiętajmy, że spokojna i stabilna jazda, bez „gazowania”, wydłuża czas pracy elementów mechanicznych auta.