Nowości technologiczne!

Nowoczesny projekt zadaszenia

Bez względu jaki mamy duży taras w domu, to na pewno jest on bardzo często używany przez domowników. Zwłaszcza w porze wiosenno – letniej, kiedy dni są ciepłe i długie. Jeżeli nie posiada on zadaszenia, to korzystanie z niego może być mocno ograniczone.

Tarasy z funkcjonalnym zadaszeniem

nowoczesny taras z zadaszeniem projektWszelkie balkony i tarasy są bardzo przydatne w każdym domu, gdyż można je wszechstronnie wykorzystywać. W zależności od ich wielkości i usytuowania, można je zadaszyć. Na rynku znajdziemy przynajmniej kilku producentów specjalizujących się w wykonywaniu takich konstrukcji. Jeżeli interesuje nas nowoczesny taras z zadaszeniem projekt wykonany dla nas będzie od podstaw i z uwzględnieniem indywidualnych wymagań. Przeważnie takie konstrukcje są wykonywane z drewna, ale nowoczesna technologia wprowadziła na rynek nowe rozwiązanie, które są znacznie bardziej trwałe i praktyczne. Przede wszystkim podstawą zadaszenia są mocne profile z ekstrudowanego aluminium, które cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na wilgoć. Ponadto nowoczesne modele zadaszeń są wyposażone w zaawansowany i niewidoczny system odprowadzania wody, co znacznie ułatwia korzystanie z niego. Jeżeli chodzi o dach, to może to być stała konstrukcja lub ruchoma, składająca się z grubej, kilkuwarstwowej tkaniny technicznej odpornej na działanie promieni słonecznych albo obrotowych profili aluminiowych, które są wyposażone w elektryczną regulację kąta nachylenia. Takie rozwiązania są bardzo przydatne, kiedy świeci słońce lub pada deszcz.

Jeżeli mamy taras, na którym lubimy spędzać czas, to warto się zastanowić nam opcją jego zadaszenia. Jest to proste rozwiązanie, a zapewniające maksymalnie dużo komfortu. Koszt takiej konstrukcji jest w dużej mierze uzależniony od modelu zadaszenia.