Nowości technologiczne!

Bezpieczny kokon dla niemowlaka

Wraz z mężem spodziewam się pierwszego dziecka. Jesteśmy bardzo podekscytowani. Gdy okazało się że urodzi nam się córeczka byliśmy bardzo podekscytowani. Wspólnie szykowaliśmy pokoik dla małej oraz kupowaliśmy akcesoria niezbędne do opieki nad dzieckiem. Czas ciąży jest pełen pięknych chwil, ale i wielu obaw.

Kokon dla nowonarodzonych dzieci

kokon niemowlęcy dla dziewczynkiPodczas ciąży wiele myślałam na temat macierzyństwa. Byłam i podekscytowana ale i mocno przestraszona. Godzinami zastanawiałam się jak sprostać temu zadaniu tak by dziecko miało wszystko czego potrzebuje. Bardzo stresowała mnie również myśl o tym że córeczka będzie spała w osobnym łóżeczku. Chciałam by noworodek był bezpieczny i żeby zawsze miała ją na oku. Jednak nie do końca wiedziałam jak to pogodzić. Bałam się że gdy mała będzie spała z nami stanie się jej jakaś krzywda. Spadnie z łóżka, lub podczas snu ja lub mąż ją przygnieciemy. Podzieliłam się swoimi obawami z koleżanką, która miała już kilkumiesięczne dziecko. Poleciła mi abym zakupiła kokon niemowlęcy dla dziewczynki. Kokon składa się z materiałowego materacyka oraz tuby która chroni dziecko przed ewentualnym wyturlaniem się z kokonu. Kokon przypomina gniazdko, dziecko w nim śpiące lub przebywające jest bezpieczne i ma swoją przestrzeń, która go otula. Dzięki temu zarówno niemowlę jaki i jego rodzice mogą cieszyć się swoją bliskością. Kokon pozwala na to aby rodzice spali ze swoim maleństwem na jednym łóżku. A gdy dziecko w nocy zapłacze lub będzie głodne mama będzie mogła szybko zareagować. Kokon może pełnić również wiele innych funkcji. Może być użyty jako leżaczek, przenośne łóżeczko podróżne czy mata do przewijania. Kokon jest tak funkcjonalny że bez problemu można wykorzystać go w wielu innych sytuacjach w zależności od potrzeby i pomysłowości rodziców.

Zdecydowałam się na zakup kokonu dla swojej jeszcze nienarodzonej córeczki. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnych i ciekawych wzorów i materiałów z których wykonuje się gniazdka dla dzieci. Każdy szukający znajdzie coś dla siebie. Dzięki temu będę mogła spać z maleństwem nie martwiąc się o jego bezpieczeństwo.