Nowości technologiczne!

Dlaczego kosze na psie odchody w przestrzeni publicznej są ważne?

Sprzątanie po swoim czworonożnym przyjacielu to obowiązek każdego właściciela psa. Nikt nie chciałby się poślizgnąć na psiej kupie. Tym bardziej nikt nie chce ryzykować zdrowia innych psów i dzieci przez choroby wywołane bakteriami czy pasożytami znajdującymi się w psich odchodach. Zarówno władze miast jak i właściciele psów powinni więc zadbać o czystość na chodnikach i terenach zielonych.

Niezbędny element parków – kosz na psie kupy

kosze na psie odchody producentTemat psich odchodów przez wielu uważany jest niemal za tabu. Dlaczego tak jest? Przecież każdy z nas się załatwia. Nie omija to także naszych czworonożnych przyjaciół. Nawet najsłodsze stworzonka potrafią nieźle zapaskudzić. Jednak niestety, same nie potrafią po sobie posprzątać. Od tego jesteśmy my – ich właściciele. Do niedawna sprzątanie psich odchodów uważane było za wymysł władz. Dziś wiemy jak szkodliwe mogą być psie odchody w miejscach publicznych. Dlatego też jeżeli chodzi o kosze na psie odchody producent wymyślił rozwiązanie, które zabezpieczy przed rozprzestrzenianiem się drobnoustrojów i bakterii do przestrzeni publicznej. Wykonane z odpowiednich materiałów, najczęściej metalu, stanowią doskonałą barierę. Takie kosze pojawiają się coraz częściej na ulicach wielu miast oraz przy terenach zielonych. To tam najczęściej zabieramy swoje pupile na spacer. Dlatego też przy ścieżce w parku nie może zabraknąć koszy na psie odchody. Większość z nich posiada zamontowany podajnik woreczków, do których możemy zebrać niespodzianki pozostawione przez naszego szczekającego przyjaciela.

Kosze na psie odchody większości z nas kojarzą się z czymś nieprzyjemnym. Jednak wbrew pozorom odpowiednio zaprojektowane mogą stanowić element aranżacji przestrzeni. Dostępnych modeli jest bardzo wiele, co oznacza, że kosze tego typu nie muszą już odstraszać.