Nowości technologiczne!

Dziecięce okrycie nocne z obciążeniem

Sen dziecka ma niemały wpływ na funkcjonowanie całej rodziny. Od jakości nocnego wypoczynku zależy dobre samopoczucie, a nawet zdrowie. Co zatem zrobić, gdy dziecko jest niespokojne, wierci się i wybudza w nocy? Radą dla rodziców może być specjalna kołdra z obciążeniem. To sensoryczne okrycie nocne zapewnia spokój i niczym nie zmącony sen.

Jak dobrać dziecku kołdrę obciążeniową? 

kołdra obciążeniowa dla dzieciSensoryczne produkty zostały stworzone z myślą o lepszym i pełniejszym rozwoju dzieci. Kołdry obciążeniowe można stosować już u niemowląt. Dobra kołdra obciążeniowa dla dzieci pomoże im wyspać się w nocy. Także poobiednie drzemki będą bardziej przyjemne, gdy malucha okryje specjalna narzuta wypełniona obciążeniem. Jak zatem działa kołdra o właściwościach sensorycznych? Po pierwsze uspokaja układ nerwowy. Po dniu pełnym emocji maluch może być rozkojarzony i zdenerwowany. Wówczas trudno zasypia i potrzebuje więcej czasu, by zapaść w idealny sen. Za sprawą sensorycznej narzuty ciało zostaje lekko przygniecione ciężarem dopasowanym do wieku i wagi malca. To z kolei sprawia, że nerwowe połączenia odpoczywają, wyciszają się, a dziecko ma lepszy sen. Budzi się wypoczęte i radosne. Takie kołdry polecane są zwłaszcza dzieciom z różnymi problemami neurologicznymi i sensorycznymi. Także pociechy z nerwowym i żywym usposobieniem skorzystają z doskonałych, kojących i relaksujących właściwości kołderki sensorycznej.

Gdzie szukać pomocy na niespokojny sen dziecka? Zanim rodzic uda się do specjalisty, to warto pomyśleć o praktycznej kołderce sensorycznej. To rodzaj narzuty stosowanej od lat we wspomaganiu terapii neurologicznych. Dzięki kołderce obciążeniowej dziecko z niespokojnym snem lepiej się wysypia ku uciesze swoich rodziców. Zamiast nocnych pobudek, kołderka sensoryczna zapewnia spokojny sen.