Nowości technologiczne!

Czy holter EKG jest skuteczny?

Serce jest uznawane za najważniejszy oraz najciężej pracujący organ ludzkiego ciała. Nie jest to wcale coś bez pokrycia, bo jednak każdego dnia wykonuje niesamowicie wiele pracy. Dlatego też trzeba postarać się zadbać o swoje serce pod względem zdrowotnym.

Dlaczego EKG Holter jest tak często stosowany?

nowoczesny holter ekg w krakowieNiezwykle często wykonywanym badaniem jest EKG. Jednak nie zawsze jest ono wystarczające. Mimo wszystko jest to jedynie krótki czas, a mogą nie występować wtedy warunki sprzyjające objawianiu się różnych chorób. Dlatego też pewien biofizyk obmyślił nieco inne badanie. Chodzi tu o EKG Holter. Podczas niego nadal wykrywa się aktywność elektryczną serca, jednak urządzenie monitorujące działa przez cały dzień, a niekiedy nawet przez tydzień. Człowiek ma normalnie funkcjonować, tyle tylko że ma przyczepione to urządzenie oraz powinien notować swoje aktywności danego dnia. Dzięki temu wiadomo w jakich sytuacjach serce zaczyna pracować inaczej. Mimo wszystko dosyć często zmiany rytmu serca są napadowe. Warto też zauważyć, że tego typu EKG umożliwia badanie człowieka podczas snu, a więc w czasie gdy rytm serca jest spowolniony. To zazwyczaj także dostarcza wielu cennych informacji. Dlatego dosyć często jest stosowany nowoczesny holter EKG w krakowie. Często gdy pojawiają się omdlenia nie mające jakichś konkretnych przyczyn to stosuje się właśnie to badanie, bo z jego pomocą można wyjaśnić o jaką właściwie chorobę chodzi. Nie bez powodu tak wielu ludzi docenia tę metodę i uznaje jej skuteczność.

O swoje zdrowie należy zawalczyć, a nie jest to wcale tak trudne skoro istnieje wiele różnych sposobów które umożliwiają człowiekowi zdobycie informacji o tym co jest z nim nie tak. Trzeba skorzystać z wszystkiego do czego ma się dostęp, lekarz wam w tym pomoże.