Nowości technologiczne!

Dla kogo basen ogrodowy całoroczny?

 

Baseny ogrodowe przestały być już oznaką luksusu, a powoli stają się elementem wyposażenia dla każdego właściciela działki. O basenie myślimy przede wszystkim w okresie letnim, kiedy woda skutecznie ochładza nasze rozgrzane ciała. O ile sam montaż konstrukcji na początku lata wiąże się z ogromną ekscytacją, tak końcówka tej pory roku oraz konieczność złożenia basenu nie napawają nas optymizmem.

Zalety basenów ogrodowych całorocznych

baseny ogrodowe całoroczneDla osób, które zwykle zapominali o demontażu basenu, bądź jest on przykrym obowiązkiem, producenci stworzyli baseny ogrodowe całoroczne, przystosowane do spędzenia zimy na zewnątrz. Fenomen tych basenów polega na zastosowaniu dodatkowej stali w samej ich konstrukcji. Dzięki temu są one odporne na wszelkie warunki atmosferyczne jak silne wiatry czy deszcz oraz śnieg. Są one znacznie trwalsze od tradycyjnych modeli, a ich zaletą z pewnością jest możliwość pozostawienia w ogrodzie nawet zimą. Warto jednak wiedzieć, że przed zimowaniem basen należy odpowiednio przygotować. W tym celu należy spuścić wodę poniżej poziomu otworów wody. Nie należy pozbywać się całej wody. Wówczas sama konstrukcja nie byłaby wystarczająco ciężka, aby zapewnić stabilność zbiornikowi. Kiedy etap ten mamy już za sobą możemy przykryć zbiornik specjalną pokrywą, dołączoną przez producenta. Baseny całoroczne mimo solidnej konstrukcji możemy rozłożyć bardzo szybko. Sprawia to, że jeśli po zimie chcemy, aby znalazł się on w innej części ogrodu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby go przenieść.

Bardzo wielu właścicieli ogrodów decyduje się na zakup basenu o niskiej jakości. Tłumaczą swoją decyzję tym, że wybierają baseny na jeden sezon, bo sam demontaż każdego roku zabiera im zbyt wiele czasu. Doskonałym pomysłem w takiej sytuacji będą baseny całoroczne. I mimo, że ich koszt jest znacznie wyższy, będzie to inwestycja na długie lata.